Sanāksmē piedalīsies ap 60 Latvijas zinātnisko, speciālo un publisko bibliotēku direktori, kā arī par nozares attīstību atbildīgo institūciju pārstāvji, lai diskutētu par nozares aktualitātēm.

Sanāksmi 18. maijā plkst. 15.00 atklās Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājas 1.vietnieks Vitālijs Azarevičs un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora vietniece Dace Gasiņa. Sanāksmē tiks apskatīti vairāki aktuāli jautājumi – brīvprātīgo darbs bibliotēkā, bibliotēku nozares profesionālās izglītības jaunās koncepcijas projekts, citi jautājumi.

19.maijā sanāksmes darbs noritēs divās sekcijās:

1.sekcija darbosies viesnīcas “Latgola” konferenču zālē. Tās mērķauditorija – publisko bibliotēku direktori. Sekcijas ietvaros būs iespēja noklausīties sekojošas prezentācijas:

• Publiskās bibliotēkas 2010./2011.gadu iesākot: ieskats apaļā galda diskusijās

• Latvijas Nacionālās bibliotēkas pakalpojumi uzņēmējiem

• Bibliotēkas ienesīgums. Ko tas nozīmē un kā to aprēķina?

• Bibliotēku akreditācija: pārskats par veikto un plāni nākotnei.

2.sekcijas mērķauditorija – akadēmisko bibliotēku direktori un tās darbs noritēs Daugavpils Universitātes telpās (Vienības iela 13). Sekcijas darba kārtībā Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis informēs par Daugavpils Universitātes izaicinājumiem, Daugavpils Universitātes bibliotēkas direktore Regīna Tereščenkova iepazīstinās ar Daugavpils Universitātes bibliotēkas atbalstu studiju procesam. Otrās sekcijas ietvaros būs iespēja noklausīties sekojošas prezentācijas:

• Latvijas Nacionālās bibliotēkas repozitārija pakalpojumi

• Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācijas aktualitātes.

Sanāksmi organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku un Daugavpils Universitātes bibliotēku.