10.Novadu grāmatu svētku programmā iekļautas aktivitātes gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem. Aktivitātes vienlaikus norisināsies Dikļu kultūras namā, Dikļu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Cielaviņa” Dikļu filiālē un Jura Neikena Dikļu pamatskolā.

No plkst.10.00-15.00 Dikļu kultūras nama vestibilā norisināsies grāmatu komercizstāde, kurā būs apskatāmas un iegādājamas grāmatas, kas izdotas izdevniecībās “Zvaigzne ABC”, “Lauku Avīze”, “Jumava”, “Nordik”, “Tapals”, “Avots”, “Likteņstāsti”, “Rēriha grāmatnīca”, “Poligrāfijas infocentrs”, “Divpadsmit” u.c. Svētku noslēgumā notiks jaunāko grāmatu izloze “Veiksmīgais pircējs”, kurā piedalīsies tie grāmatu svētku apmeklētāji, kuri būs veikuši pirkumu grāmatu komercizstādē.

Plkst.10.30 Dikļu kultūras nama izstāžu zālē tiks atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu izstāde “Grāmatas ir zāles”.

Plkst.11.00 Dikļu kultūras nama lielajā zālē notiks 10.Novadu grāmatu svētku atklāšana. Plkst.11.30 sāksies laikraksta “Latvijas Avīze” rīkotā publiskā diskusija “Labklājīga sabiedrība – Latvijas valsts ilgtspējas pamats”, kurā piedalīsies LR labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS) un politiķi.

Plkst.14.00 Dikļu kultūras namā lielajā zālē ar Kocēnu novada iedzīvotājiem tiksies Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Savukārt plkst.15.00 Dikļu kultūras namā notiks rakstnieces Sarmītes Strautmanes grāmatas “Dobeles ceriņi” atvēršanas pasākums.

PII “Cielaviņa” plkst.11.00 pirmsskolas vecuma bērnus ceļojumā pasaku pasaulē aicinās tīģeris Leopops. Sākumskolas vecuma bērniem (1.-4.klase) plkst.11.00 Jura Neikena Dikļu pamatskolā būs iespēja tikties ar žurnāla “Spicā” veidotājiem. Savukārt plkst.13.00 notiks Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekāru un izdevniecības “Zvaigzne ABC” veidotais pasākums “Burti prasa, lai tos lasa”.

5.-9.klašu jauniešiem plkst.10.00 Jura Neikena Dikļu pamatskolā būs iespēja iepazīties ar uzņēmuma LMT piedāvātajiem mobilo tālruņu modeļiem, spēlēm, interneta un sociālo tīklu piedāvātajām iespējām. 7.-9.klašu skolēniem plkst.11.00 būs iespēja noklausīties vēsturnieka Dzintara Ērgļa lekciju “Pretošanās kustība 2.pasaules kara laikā Latvijā”. Plkst.12.15 norisināsies LR Aizsardzības ministrijas Zemessardzes organizētās sporta spēles un brīvo cīņu paraugdemonstrējumi “Sports – veselībai un stipram garam”. Plkst.13.30 bērniem un jauniešiem būs iespēja tikties ar tulkotāju Ievu Kolmani.

Plkst. 16.00 Dikļu kultūras nama lielajā zālē norisināsies 10. Novadu grāmatu svētku noslēguma pasākums un jaunāko grāmatu izloze “Veiksmīgais pircējs”.

Visas dienas garumā svētku apmeklētājiem Dikļu kultūras namā būs iespēja aplūkot fotoizstādi “Grāmatu svētkiem – 10!”, kā arī saņemt noderīgu informāciju par Eiropas Savienību EUROPE DIRECT informācijas centra Valmierā informatīvajā stendā.

10. Novadu grāmatu svētkus atbalsta Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, Latvijas Vēsturnieku komisija, Lietuvas vēstniecība Latvijā, SIA “Jelgavas tipogrāfija”, Latvijas Bērnu fonds, LMT, Valmieras integrētā bibliotēka, EUROPE DIRECT informācijas centrs Valmierā, Kocēnu novada dome.

Informatīvie atbalstītāji: laikraksti “Latvijas Avīze” un “Liesma”, interneta portāls www.valmiera24.lv.