Viens no nozīmīgākajiem Biedrības 2020.gada darbiem bija izdevumi par Latvijas Nacionālo bibliotēku latviešu un angļu valodā “Nākotnei izlasāmi” un “The Castle of Light”, kas stāsta par mūsdienīgu bibliotēku un vienkopus ļauj iepazīt visas LNB dimensijas un daudzfunkcionālo raksturu.

2020.gadā Biedrība kopā ar Marinu Kosteņecku tikās ar lasītājiem visā Latvijā, prezentēja rakstnieces atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts” un dāvināja to bibliotēkām. Notika 21 pasākums, ko apmeklēja liels interesentu skaits. Latvijas Neredzīgo bibliotēka “Mans XX gadsimts” izdeva Braila rakstā.

Biedrība jau septīto gadu turpināja lasīšanas veicināšanas programmu bērniem “Grāmatu starts”. Tajā līdz šim iesaistījušās 94 Latvijas bibliotēkas un vairāk nekā 3436 bērni un viņu ģimenes. 2020.gadā ar Biedrības atbalstu bibliotēkas saņēmušas 568 “Grāmatu starta” komplektus. Programma joprojām notiek, tikai pateicoties Biedrības ziedotājiem un pašvaldībām.

Pagājušajā gadā Biedrība atbalstīja vairāku LNB izstāžu tapšanu, uzstādīja plāksni pie LNB ozola Vērmanes dārzā un dāvināja bibliotēkām vērtīgus izdevumus. Biedrības izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai” bija skatāma Smiltenes novada bibliotēkās.

Lai izceltu Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma bagātību un unikalitāti, Biedrība veido bibliotēkas suvenīrus – izdots 2021.gada galda kalendārs “Priekšzīmīga kukņa” un tapis krāsošanas komplekts “PUTNI” – krāsu zīmuļi un kartītes ar izkrāsojamiem dažādu putnu attēliem.

Arī 2021.gadā Biedrība aicinās tikties ar rakstnieci Marinu Kosteņecku un dāvās “Mans XX gadsimts” Latvijas bibliotēkām. Iecerēts radīt rakstnieces biogrāfijas un atmiņu videostāstus “Marina Kosteņecka. Aculiecinieces stāsti”. Turpināsies arī bērnu lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts”, iesaistot jaunas bibliotēkas un vēl vairāk mazo lasītāju. Vēl Biedrība šogad aktualizējusi akciju “Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!” un aicina uzņēmējus ziedot lietotus datorus bibliotēkām.

Vērienīgākais 2021.gada projektus būs “Iedvesmas bibliotēka”. Tā ir jauna Biedrības iniciatīva, lai veicinātu un atbalstītu pozitīvas un mūsdienīgas pārmaiņas bibliotēkās. Bibliotekāri aicināti pieteikt savas idejas par bibliotēku pilnveidošanu un iedvesmojošākās no tām Biedrība ar ziedotāju atbalstu palīdzēs īstenot.

Uzzināt par Biedrības aktualitātēm un atbalstīt Biedrības darbu ar ziedojumu iespējams www.gaisma.lv.

Biedrības 2020. gada pārskats

Prezentācija par Biedrības 2020. gada darbu un 2021. gada iecerēm.

Par Biedrības valdes priekšsēdētāju šogad pārvēlēta Undīne Būde, kura Biedrības valdi vada jau vairākus gadus. Par priekšsēdētājas vietnieku ievēlēts arhitekts Jānis Dripe. Biedrības biroja darbu vada direktore Karina Pētersone.

Biedrības valdē darbojas Undīne Būde, Jānis Dripe, Rūta Briede, Dzintra Dzene, Karina Pētersone, Olita Rozenberga, Tadeušs Surgofts, Ruta Svaža, Inese Zandere. Biedrības Uzticības padomes locekļi ir Arvils Ašeradens, Imants Freibergs, Vita Jermoloviča, Irīna Pīgozne, Viesturs Tamužs, Guntis Ulmanis, Ramona Umblija, Andrejs Vasiļjevs, Māra Zālīte.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ir nevalstiska sabiedriskā labuma organizācija, kas vairāk nekā 20 gadus īsteno labdarības projektus un piesaista ziedojumus, lai atbalstītu Latvijas Nacionālās bibliotēkas attīstību un palīdzētu Latvijas bibliotēkām kļūt mūsdienīgākām, pievilcīgākām, saturā bagātākām.

 

Papildu informācija:

Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrība
Tālr.: 29355624
sanita@gaisma.lv
www.gaisma.lv