Tās ietvaros līdz pat 7. jūnijam dažādās Latvijas vietās (publiskajās bibliotēkās un grāmatnīcās) notiks radošas un atraktīvas lasīšanas veicināšanas aktivitātes – lasīšanas un stāstīšanas sacensības, konkursi, izstādes, spēles, radošās darbnīcas un citas norises.

Atklājot pirmo Bērnu grāmatu nedēļu Latvijā, plkst. 13:30 Vērmanes dārza estrādē mediji un citi interesenti tiek aicināti uz preses konferenci par šīs vasaras lasīšanas veicināšanas aktivitātēm un bērnu grāmatu nozīmi. Vienlaikus tiks uzsākta “Bērnu un jauniešu žūrija 2015”. Preses konferencē piedalīsies Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms, LNB Bērnu literatūras centra un lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrija” vadītāja Silvija Tretjakova, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāres p.i. Baiba Moļņika, grāmatu izdevēja, apgāda “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka, apgāda “Jānis Roze” izpilddirektore Renāte Punka, apgāda “Jumava” valdes priekšsēdētājs Juris Visockis.

Bērnu grāmatu nedēļas ieskaņas plkst. 10:00 sāksies Vērmanes dārza brīvdabas estrādē, kur būs iespēja skatīties dokumentālās filmas par Zviedrijas bērnu kultūru (“Nāks maija plauksme jaukā?”) un LNB lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu un jauniešu žūrija”. Savukārt vēlāk ar īpašu parādi un konkursu tiks atzīmēta iemīļotās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes grāmatu varones Pepijas Garzeķes 70. dzimšanas diena. Visas dienas garumā bērni varēs piedalīties arī Latvijas grāmatu izdevniecību rīkotajās aktivitātēs.

Bērnu grāmatu nedēļa ir lasīšanas veicināšanas un bērnu grāmatu nozīmes aktualizēšanas kampaņa, kas tiek rīkota dažādās pasaules valstīs jau vairāk nekā 50. gadus. Amerikas Savienotajās valstīs šīs tradīcijas vēsture iesniedzas jau devītajā gadu desmitā.

Pirmo Latvijas Bērnu grāmatu nedēļu rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Grāmatnieku ģilde, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Latvijas Bibliotekāru biedrība, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Zviedrijas Karalistes vēstniecību.

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā, “Tallink”, grāmatu izdevniecības, Latvijas Radio, “Latvijas Avīze”.

Bērnu grāmatu nedēļa Latvijā: programma (PDF)
Bērnu grāmatu nedēļas pasākumi Vērmanes dārzā Rīgā 1. jūnijā (PDF)
Bērnu grāmatu nedēļas pasākumi Vērmanes dārza estrādē: programma 1. jūnijam (PDF)

Papildu informācija:
Augusts Zilberts