Grāmatu atvēršanā piedalās LNB direktors Andris Vilks, Latvijas Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Krievijas Federācijā Andris Teikmanis, Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga, Viskrievijas Valsts Ārzemju literatūras bibliotēkas ģenerāldirektore labdarības fonda "Tolerances institūts" direktore Jekaterina Geņijeva, Viskrievijas Valsts Ārzemju literatūras bibliotēkas ģenerāldirektora vietnieks izdevējdarbībā Gļebs Uspenskis un Izdevniecības nodaļas galvenā redaktore Alla Nikolajevska.

Tajā pašā dienā plkst. 13.00 grāmata "Sieviete dzintarā" tiks svinīgi atvērta arī Baltijas Grāmatu svētku Literārajā kafejnīcā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Ķīpsalas ielā 8.

Antoloģijas sastādītājs ir Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga, tajā iekļauti Roalda Dobrovenska, Agates Nesaules, Andreja Miglas, Valda Rūmnieka, Aijas Lāces, Andras Neiburgas, Gundegas Repšes, Laimas Muktupāvelas, Jāņa Einfelda, Noras Ikstenas, Daces Rukšānes, Ingas Ābeles, Paula Bankovska un Andras Manfeldes stāsti un romānu fragmenti Žannas Ezītes, Violas Rugājas, Jeļenas Budancevas u. c. tulkojumā, kas iepriekš lielākoties bijuši pieejami tikai periodikā. Grāmatu ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Literatūras centra atbalstu izdevis Krievijas apgāds "Vagrius".

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Lāma