Mortensona Centra pārstāves Latviju apmeklēja Bila un Melindas Geitsu fonda (BMGF) uzdevumā ar mērķi iepazīties ar Latvijas publisko bibliotēku darbību un projekta “Trešais tēva dēls” (3td) ietvaros īstenotajām pārmaiņām publiskajās bibliotēkās. Vizītes rezultātā tiks izstrādāta apmācību programma Latvijas bibliotekāriem.

Šī gada septembrī 12 Latvijas bibliotekāri aizbrauca uz ASV, lai piedalītos 4 nedēļu apmācību programmā, kura paredz profesionālās apmācības un pieredzes apmaiņas pasākumus ASV (3 nedēļas) un iespēju iepazīties ar bibliotēku darbu kādā citā pasaules valstī (1 nedēļa). Apmācību rezultātā paredzēta bibliotēku inovatīvo ideju ieviešana dzīvē projektu veidā, tam piesaistot BMGF finansējumu.

Dalībai programmā tika nominēti bibliotekāri no šādām Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām:

Iveta Ozoliņa, Alūksnes pilsētas bibliotēka;
Valda Ozoliņa, Brocēnu novada bibliotēka;
Lidija Igaune, Ezernieku pagasta tautas bibliotēka;
Ilvija Ķimse, Jērcēnu pagasta bibliotēka;
Alita Kluša, Klintaines pagasta bibliotēka;
Mārtiņš Lagzdons, Kursīšu bibliotēka – informācijas centrs;
Gaļina Sabļina, Ogres Centrālā bibliotēka;
Antoņina Girs, Pededzes pagasta bibliotēka;
Valda Dzelzkalēja, Pūres pagasta bibliotēka – informācijas un novada izpētes centrs;
Anita Strokša, Staiceles pilsētas bibliotēka;
Inese Rumpa, Ugāles pagasta bibliotēka;
Sandra Šteina, Viesatu pagasta bibliotēka.

Par Latvijas bibliotekāru gaitām varat izlasīt:

Paxton Carnegie Library

Watseka Public Library