2013. gada 19. septembrī pie Latgales vēstniecības “Gors” notiks Rēzeknes pilsētas Centrālās bibliotēkas organizētās lasīšanas zibakciju (flashmob) programmas “Rēzekne skaita nu “Zeimuļa” da Goram” 5. kārta.

Lai piedalītos zibakcijā, jāizvēlas sava mīļākā grāmata un jāiet uz pulcēšanās vietu. Zibakcijas sākums – plkst. 16. Grāmatu lasīšanas ilgums – 20 minūtes.

Šī būs pēdējā – noslēdzošā – programmas zibakcija: 1. kārta notika 11. jūlijā pie radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” (sk. fotogaleriju portālā “Delfi”), 2. kārta – 25. jūlijā pie soliņa pretī “Rēzeknes ūdenskanālam”, 3. kārta – 8. augustā pretī veikalam “Rimi”, 4. kārta – 22. augustā skvērā pie Baptistu draudzes nama. Katras zibakcijas noslēgumā ikviens dalībnieks saņem uzlīmi par piedalīšanos akcijā. Dalībnieki, kuri sakrās piecas uzlīmes, salīmēs tās speciālos vāciņos ar savu vārdu un uzvārdu un nodos bibliotēkā, noslēguma pasākumā saņems piemiņas balvas.

Zibakcija tiek rīkota, lai aktualizētu un popularizētu grāmatu lasīšanas nepieciešamību kā personības izaugsmi veicinošu faktoru Rēzeknes iedzīvotāju vidū, kā arī uzsvērtu bibliotēkas lomu sabiedrībā.