2009. gadā 10 tūkstoši lasīšanas ekspertu vecumā no 6 līdz 16 gadiem visā Latvijā un latviešu diasporas centros pasaulē darbojās "Bērnu žūrijā". Lasīšanas maratonā vesela gada garumā iesaistījās 444 bibliotēkas un skolas. Kuri autori, tulkotāji, mākslinieki un izdevēji saņems balvas par interesantākajām grāmatām uzzināsim tikai apbalvošanas ceremonijas laikā, kad bērni pasniegs savu balvu – šokolādes grāmatu! Bērnu žūrijas ekspertu izvēle ir lielākā atzinība visiem, kuri strādā grāmatniecības jomā un rada grāmatas bērmiem.

54 tūkstoši saņemtās elektroniskās ziņas internetā liecina par bērnu aizrautīgo lasītprieku un vēlmi darboties žūrijā. 2009. gada Bērnu žūrijas kolekcija bijusi ļoti veiksmīga, katrai pirmo trīs vietu ieguvējai grāmatai 1.-2.klašu, 3.-4.klašu, 5.-7.klašu un 8.-9.klašu grupā ir bijuši vairāki simti fanu. Lasīt bijis tik interesanti, ka bērni labprāt rakstījuši par grāmatām atsauksmes un ieteikuši tās citiem.

Bērnu žūrijas 2009. gada kolekcijā bija iekļautas 8 dažādu izdevniecību jaunākās grāmatas: Zvaigzne ABC, Jāņa Rozes apgāds, liels un mazs, Pētergailis, Jumava, Lietusdārzs, Atēna, Valters un Rapa.

Priecīgā ziņa ir tā, ka septiņas oriģinālliteratūras grāmatas ir pelnījušas bērnu augstāko novērtējumu – simbolisku šokolādes grāmatu, ko mūsu svētkiem jau vairākus gadus piedāvā skaistu saldumu ražotājs SIA Eisako. 2001. gadā, kad aizsākām šo programmu, bērni augstāk vērtēja tulkoto literatūru. Arī sekojošajos trīs gados interesantāka šķita citu valstu literatūra. Sākot no 2004. gada, situācija mainījās. Mums ir izdevies izaudzināt lasītājus nacionālajai bērnu un jauniešu literatūrai.

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Bibliotekāru biedrība, Latvijas Nacionālā bibliotēka, LNB Atbalsta biedrība, Starptautiskā izstāžu sabiedrība BT1, Jelgavas tipogrāfija, SIA EISAKO skaisti saldumi. Apgādi: Zvaigzne ABC, Jāņa Rozes apgāds, liels un mazs, Pētergailis, Jumava, Lietusdārzs, Atēna, Valters un Rapa. Latvijas radio, Latvijas Grāmatnieku ģilde un individuāli atbalstītāji.

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova