Izstādi atklās Šveices Konfederācijas vēstniece Gabriela Nuci Sulpicio (Gabriela Nützi-Sulpizio) un Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Dr. Venta Kocere.

Izstāde sagatavota Baltoskandijas akadēmijā (Paņevēža) un iepazīstina ar daudzu ievērojamu Tičīnas arhitektu – Džilardi (Gilardi), Kamuci (Camuzzi), Bernardaci (Bernardazzi), darbiem un likteņiem bijušajā Krievijas impērijā – Lietuvā, Ukrainā, Moldovā, Krievijā u.c.

Ekspozīcija veidota no Šveices un Lietuvas profesora, lietuviešu ģermānistikas pamatlicēja Josefa Ereta (Joseph Ehret) (1896-1984), savāktajiem materiāliem.

Izstāde Rīgā tiek organizēta pateicoties Baltoskandijas akadēmijai, kā arī Latvijas Akadēmiskajai bibliotēkai, Šveices lasītavai, Baltijas šveiciešu biedrībai, Geberta .Rifa fondam, Šveices Konfederācijas vēstniecībai Latvijā.

Izstāde būs skatāma līdz 2009. gada 30. septembrim.

Informāciju sagatavoja:
Ņina Kočetkova
Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Austrijas un Šveices literatūras nodaļas vadītāja