Atceroties Kārļa Ulmaņa Draudzīgā aicinājuma ideju, Bērziņa aicinājusi deputātus plkst. 13 kopīgi doties uz Kuldīgas pilsētas pamatskolu, lai dāvinātu skolas bibliotēkai grāmatas – uzziņu literatūru, daiļliteratūru un citus 1.-9. klašu vecumposmam atbilstošus izdevumus.

Kuldīgas pilsētas pamatskolā deputātus sagaidīs vecāko klašu skolēni, pedagogi un direktors Vladimirs Pšečenko, būs iespēja paviesoties skolas bibliotēkā.

Pērn pēc deputātes Brigitas Freijas iniciatīvas Kuldīgas domes deputāti Draudzīgā aicinājuma dienā dāvināja grāmatas Kuldīgas Galvenajai bibliotēkai.

Latvijā tradīciju dāvināt skolām grāmatas 1935. gadā iedibināja bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārdadienā 28. janvārī uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas.

Normunds Kārkls LETA