Ekspozīcijā pirmo reizi apkopoti materiāli par latviešu-čehu kultūras un literāro sakaru vēsturi. Ar izstādes palīdzību tās autori centušies godināt ne tikai slavenas un mazāk zināmas personības abu tautu literatūrā, bet arī viņu darbu pašaizliedzīgos tulkotājus, bez kuriem ilggadīgā savstarpējā literārā saskarsme nebūtu iespējama.
Izstādi ar savu klātbūtni pagodinās Čehijas Republikas vēstnieks Tomašs Pštross, Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja Anda Lamaša.

Ekspozīciju veidojusi Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Prāgas Kārļa universitāti un Čehijas Republikas Nacionālo bibliotēku. Finansiāli projektu atbalstījusi Čehijas Republikas vēstniecība, Latvijas Ārlietu Ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Literatūras centrs, SIA "Skrivanek Latvia".

Savu pirmo prezentāciju izstāde "Latviešu – čehu literāro sakaru pieci gadsimti" piedzīvoja 2006. gada pavasarī, kad Prāgas Grāmatu svētku laikā Latvijas stendā ar to iepazinās vairāki tūkstoši interesentu.

Pateicoties Čehijas vēstniecībai Latvijā atbalstam, izstāde apceļo bibliotēkas un muzejus Latvijas rajonu centros.

Normunds Kārkls LETA