Vērtēšanas kritēriji:

– bibliotekāru neatlaidība, mērķtiecība savas bibliotēkas attīstībā, darbības un sniegto pakalpojumu uzlabošanā,
– izpratne par LNB projekta būtību,
– pozitīva attieksme pret savu darbu un profesionālās pilnveidošanās iespējām – mācīties pašam un iegūtās zināšanas nodot tālāk bibliotēkas lasītājiem,
– bibliotēkas apmeklētāju un lasītāju skaita vairošana,
– publicitāte vietējā laikrakstā vai citos informatīvajos izdevumos par bibliotēkas jaunieguvumiem, rīkotajiem pasākumiem, nākotnes iecerēm u.c.,

– sava pagasta novadpētniecības attīstība,
– bibliotēkas mājas lapas veidošana,
– telpu mājīguma uzturēšana un bibliotēkas tehnisko iespēju maksimāla izmantošana ikdienas darbā.

Konkursa "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" 2009. gada uzvarētāji:
Latgales reģionā – Vija Circāne (Viļakas bibliotēka), Zemgales reģionā – Maiga Livčāne (Lauberes pagasta bibliotēka), Kurzemes reģionā – Ligita Popsujēviča (Lutriņu pagasta bibliotēka), Rīgas reģionā- Vija Onskule (Inčukalna novada bibliotēka), Vidzemes reģionā – Teresija Ivenkova (Murmastienes pagasta bibliotēka).

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva