Konkurss norisinās divos literatūras žanros: prozā un dzejā un tajā tiek aicināti piedalīties Latvijas pamatskolu, vidusskolu, ģimnāziju un arodskolu audzēkņi. Labākajiem literatūras talantiem tiek piešķirtas rakstnieka Vika specbalvas.

Konkursa darbi iesniedzami līdz 1. jūnijam Dikļu pagasta pašvaldībā – "Grāvelsiņi", Dikļu pag., Valmieras raj., LV-4223. Latvijas jauno literatūras talantu konkursa apbalvošana notiks 5. septembrī – Dikļos, Vika pasaku parkā (Valmieras rajons).

2006. gadā Valmieras rajona Dikļos notika nozīmīgs pasākums kultūras un grāmatu pasaulē – tika atklāts rakstnieka Vika pasaku parks. 2007. gada pirmo reizi tika arī organizēts konkurss skolēniem divos literatūras žanros – prozā un dzejā. Konkursa noslēgumā  septembrī tika organizēti Bērnu literatūras svētki Dikļos, Vika pasaku parkā. Tika apbalvoti labākie konkursam iesūtītie darbi. Runājot ar bērniem, Viks sacīja "Lasot daiļdarbus, es sapratu, kas mani sajūsmināja – kā pukst dzīvas sirsniņas…". Godalgoto vietā bērni no Ogres rajona Rembates vidusskolas, Limbažu vidusskolas, Liepājas rajona Vērgales pamatskolas un Pilsrundāles pamatskolas.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Karsa
Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja