Konferences pirmajā dienā, 13. aprīlī Ventspils Augstskolā uzstāsies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere, vēsturnieks Armands Vijups, Ventspils galvenā arhitekte Daiga Dzedone, Ventspils Attīstības aģentūras direktore Lilita Seimuškāne, bibliotēku speciālisti Jānis Krēsliņš un Andris Vilks, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, literatūrzinātniece Andra Konste, dodot daudzdimensionālu skatījumu uz Ventspils pilsētu, tās attīstību, vēsturi, kultūrvidi, nozīmi un vietu Latvijā un Eiropā.

Konferences otrā diena, 14.aprīlis, veltīta Ventspils bibliotēkas 90 gadu jubilejai un norisināsies jaunajā Pārventas bibliotēkā. Referātus lasīs Maija Kūle, Roberts Ķīlis, Jānis Sīlis.

Vēsturniece Ingrīda Štrumfa iezīmēs bibliotēku attīstības vēsturi Ventspilī, bet Ventspils bibliotēkas direktors Aigars Krauze runās par pašvaldības lomu un nozīmi bibliotēkas attīstībā.

Noslēgumā skanēs Ventspils Augstskolas maģistrantu un doktorantu darbu lasījumi.

Konferencē aicināti piedalīties ventspilnieki, kultūras, izglītības un pašvaldību darbinieki, vēsturnieki, studenti, vidusskolu audzēkņi.

Konferenci “Ventspils paralēle III. Pilsēta gadsimtu zīmēs un zīmolos” finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.