Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā apskatāma un pieejama līdzņemšanai Valmieras Integrētas bibliotēkas grāmatu kopas izstāde “Augstvērtīga latviešu oriģinālliteratūra bibliotēkās”.

Grāmatu kopā ir ietverti 34 latviešu oriģinālliteratūras darbi par dažādām tēmām – stāsti, romāni, dzeja, literatūras zinātne, daba, vēsture, literatūra bērniem. Grāmatu kopu Valmieras Integrētā bibliotēka ieguva 2015. gadā, piedaloties Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā “Augstvērtīga latviešu oriģinālliteratūra bibliotēkās”. Projekta gaitā eksperti no Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Bibliotekāru biedrības, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas publiskajām bibliotēkām izvērtēja jaunāko – 2014. gada beigās un 2015. gadā iznākušo – latviešu oriģinālliteratūru. Rezultātā tika izveidota grāmatu kolekcija no 34 latviešu oriģinālliteratūras grāmatām.

Bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar grāmatu kopu līdz jūnija beigām, uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā  uz vietas bibliotēkā.