2017. gadā aizsāktā projekta būtība bija ikviena rīdzinieka iespēja dalīties atmiņu un piedzīvojumu stāstos par Rīgu, tās ielām, pagalmiem, namiem un vēsturiskiem notikumiem, kas palikuši atmiņā. Bibliotēka savukārt nodrošināja iespēju stāstniekiem tikt uzklausītiem un viņu atmiņām – ierakstītām.

Projektā piedalījās Rīgas Centrālā bibliotēka un astoņas filiālbibliotēkas. Stāstus bibliotēkas vārdā uzklausīja projektā iesaistījušies brīvprātīgie palīgi. Ierakstītie materiāli ir apkopoti, papildinot RCB novadpētniecības datubāzi un mūsu kopējo dzīvā mutvārdu stāstījuma mantojumu. Daudzi stāstnieki ir pievienojuši saviem stāstiem arī notikumus ilustrējošas fotogrāfijas un citus dokumentus, kas arī ir redzami bibliotēkas mājaslapā.

Te ir atmiņas par Bolderāju, Ziemeļblāzmu, Ziemeļblāzmas pili un Vecmīlgrāvi, atmiņas par Šampēteri, par fabriku “17.jūnijs”, par Mežciemu, Šmerļupīti, Dzegužkalnu un daudz ko citu. Par pagājušā gadsimta dramatiskajiem 80. gadu beigu un 90. gadu sākuma notikumiem stāsta žurnālists un sabiedriskais darbinieks Andrejs Cīrulis, bet par Torņakalna un Mārupītes apkaimi – aktieris Kapars Znotiņš. Par pagājušā gadsimta notikumiem un pārdzīvojumiem atmiņās dalās dažādu profesiju un sociālo slāņu cilvēki.

Vietnē https://www.rcb.lv/iepazisti-rigu/mans-stasts-par-rigu/ apkopotās intervijas ievada arī neliela anotācija par katru stāstu.

Projekts tika finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.