Par mēneša aktuālo piedāvājumu. Numura galvenā tēma šoreiz ir ar Latviju, tās vēsturi saistīti izdevumi, cita mūsu autoru sarakstīta nozaru literatūra. Saturā iekļautas arī vairākas grāmatas, kuru autori – LNB darbinieki. Izņemot dažus bērniem adresētus izdevumus, daiļliteratūru šoreiz nepiedāvājam – apzinoties, ka jūsu veltītā laika vērts atslodzes romāns vai dzeju grāmata atradīs ceļu pie sava lasītāja jebkurā gadījumā – tuvākās bibliotēkas, drauga vai radinieka ieteikti.

Ne tik nopietnai, prātu atslogojošai lasīšanai aicinām izvēlēties arī vasarai piestāvošas bērnu grāmatas, darot to bērnu kompānijā vai vienatnē – un arī tad, ja esat nopietni, rūpju nodarbināti pieaugušie. Uz to mūsu izdevumā iekļautas grāmatas apskatā lasītājus aicina kultūras žurnāliste, grāmatu blogere Inga Kaļva-Miņina, nododot mums britu rakstnieces Katrīnas Randelas vēstījumu, kurš ietverts nelielā, bet saturiski ietilpīgā grāmatiņā “Kāpēc bērnu grāmatas jālasa arī tad, kad esam tik veci un gudri” – par to ir vērts aizdomāties!

Lai mums atrodas brīdis vērtīgai grāmatai jebkurā gadalaikā – līdzsvarā ar dziesmu, deju, labu koncertu, ogošanu vai pastaigu pa jūrtaku!

Jaunākais numurs PDF formātā pieejams šeit, kā arī tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv.

Lai ieinteresētu jūs tā saturā, vispirms piedāvājam aplūkot Lauras Lukevičas veidoto numura ilustrāciju, kurā “iekodēta” daļa atslēgvārdu – varbūt izdosies uzminēt, kurp ved jaunie grāmatu stāsti?

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere