1.  Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) grāmatvede nekad nav sūtīta uz semināru Parīzē kā tas minēts rakstā. 2008. gadā neviens no Nacionālās bibliotēkas grāmatvežiem nav devies komandējumos.
2.  LNB nav nelikumīgi maksājusi atvaļinājuma pabalstus tās darbiniekiem, kādi pienākas tikai civildienesta ierēdņiem, kā tas minēts rakstā.
3.  LNB nav pirkusi dāvanu kartes kā tas arī savukārt minēts rakstā.
LNB lūdz NEKAVĒJOTIES atsaukt šos apmelojošos faktus.
Nacionālā ziņu aģentūra LETA ziņu ievietojusi acīmredzot neiepazīstoties ar Valsts Kontroles revīzijas ziņojumu, kurā Nacionālajai bibliotēkai piedēvētie pārkāpumi skaidri attiecināti citai institūcijai Gribam vērst arī uzmanību uz to, ka pēdējo mēnešu laikā LETAs ziņas parādās ar ievērojamām neprecizitātēm. Savukārt ir klaji bezatbildīgi nacionālas nozīmes laikraksta interneta versijā publicēt nepārbaudītu informāciju.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Egle