Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) rīko konferenci “4CanGurus” jau ceturto reizi. Tā noritēs brīvā gaisotnē īpašā darbsemināru formā. Kā lektori piedalīsies dažādu jomu profesionāļi – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālā mantojuma centra Digitālās bibliotēkas projektu vadītājs Jurģis Īvāns, Viesnīcu un restorānu mācību centra lektore un speciālās izglītības pasniedzēja uzņēmumā Hotel School Riga Dzintra Līce, dizainere Māra Skuja, ziņu portāla Delfi.lv žurnālists Ansis Īvāns, pedagoģe Līga Mellupa un Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne-Kronberga. Tiks diskutēts par dažādām nozīmīgām tēmām – medijpratību, sadarbību, autortiesībām, terminoloģiju, kā arī apgūtas praktiskas iemaņas.

Joprojām aicinām ikvienu bibliotēku piedalīties LBB JSS un apgāda “Mansards” rīkotajā plakātu konkursā! Iesūtīt pieteikumus konkursam var līdz 21. maijam! Visu plakātu autori aicināti piedalīties gājienā, bet trim labākajiem plakātu autoriem būs iespēja viesoties mājīgajās apgāda “Mansards” telpās, saņemt darbinieku konsultāciju un izvēlēties grāmatas 20 eiro vērtībā! Ar konkursa nolikumu var iepazīties LBB JSS blogā.

Bibliotēku un informācijas nozares jauno speciālistu konference “4CanGurus” pēc LBB JSS iniciatīvas notiek jau kopš 2012. gada, un 2018. gadā tā notiks 4. reizi. 2012. gadā Gētes institūtā Rīgā tā pulcēja ap 40 jauno nozares speciālistu. 2014. gadā konference notika Preiļu Galvenajā bibliotēkā un pulcēja ap 60 speciālistu. 2016. gadā “4CanGurus” tika īstenots Ventspils Galvenajā bibliotēkā, kur pulcēja 30 interesentus.

Jau ziņots, ka Jelgavas pilsētas bibliotēka 17. aprīlī LBB gada balvas pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ieguva balvu “Gada bibliotēka 2017”. LBB gada balvu pasniedza jau trešo reizi, līdz šim izceļot bibliotekāru darbu, bet pirmo reizi balva pasniegta nominācijā “Gada bibliotēka”, un šoreiz balvu ieguva divas bibliotēkas – Jelgavas pilsētas bibliotēka un Kuldīgas galvenā bibliotēka.

Uz tikšanos Jelgavā!

Konferences norisi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, apgāds “Mansards”, LBB un Jelgavas pilsētas bibliotēka

Plašāka informācija: https://lbbjss.wordpress.com/4cangurus/4cangurus-jelgava/

Ziņu sagatavoja: