Novadā ir septiņi pagasti un līdz šim darbojās desmit bibliotēkas – Ābeļu, Dignājas, Dunavas, Kalna, Leimaņu, Rubeņu, Zasas, Mežzemes, Slates un Tadenavas bibliotēkas. Lai efektīvāk pārvaldītu un lietderīgāk izmantotu novada finanšu resursus, dome lēma veikt bibliotēku reorganizācija.


Oktobrī novadā jau slēgta Liepu bibliotēka, bet līdz janvāra beigām izmaiņas piedzīvoja vēl trīs iestādes. Mežzemes bibliotēku nolemts pievienot Kalna bibliotēkai, izveidojot kā Kalna bibliotēkas struktūrvienību, savukārt Slates bibliotēka no februāra būs Rubeņu bibliotēkas struktūra. Tadenavas bibliotēka tiks pievienota Dunavas bibliotēkai, izveidojot kā Dunavas bibliotēkas struktūrvienību.


Novadā norāda, ka bibliotēkas ir izglītojošas, informatīvas un kultūras iestādes, taču novadā iedzīvotāju skaits ar katru gadu samazinās.


Jau vēstīts, ka Jēkabpils novadā ar 1.oktobri, pievienojot Zasas bibliotēkai, likvidēta Liepu bibliotēka. Tās telpās pēc apvienošanas darbojas grāmatu izsniegšanas punkts.
Novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Subatiņš iepriekš stāstījis, ka novadā ir viens no plašākajiem bibliotēku tīkliem Latvijā – uz apmēram 4500 iedzīvotāju to ir 11.

 

 

Gaļina Kudrjavceva

© LETA