Šodien plkst. 17.30 Jēkabpils galvenajā bibliotēkā tiks atklāta izstāde "Vienoti dažādībā – ES dalībvalstis – Lietuva" un notiks diskusija "Radoša cilvēka integrācija Eiropā". Savukārt Jēkabpils galvenās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā būs apskatāmas izstādes: "Dzintara un mežu zeme Lietuva" un "Lietuviešu rakstnieki bērniem".

Lietuviešu kultūras dienas Jēkabpilī tiek rīkotas, lai labāk iepazītu kaimiņvalsts vēsturi un kultūru un stiprinātu Jēkabpils pašdarbnieku sadarbību ar Rokišķu un citu Lietuvas pilsētu tautas mākslas kolektīviem.

21. gadsimta sākumā Jēkabpilī dzīvoja 25 dažādu tautību pārstāvji, tai skaitā arī lietuvieši. Lietuvieši Jēkabpilī patlaban ir piektā lielākā diaspora – pilsētā dzīvo 251, bet rajonā – 457 lietuvieši.

Ar Jēkabpils domes finansiālo atbalstu Lietuviešu kultūras dienas organizē Krustpils kultūras nams.

Ivars Soikāns LETA