Katrā kolekcijā ir 18 videofilmas dažāda vecuma bērniem: filmu studijas „Rija” veidotās animācijas filmas, „The Walt Disney Company”, „Союзмультфильм”, „20th Century Fox” un citu studiju filmas. Visas videofilmas ir unikālas un īpašas. Līdzās sirsnībai un aizraujošiem ceļojumiem tās piedāvā lieliskus piedzīvojumus, daudz smieklu un ir izmantojamas lieliskai laika pavadīšanai. To vidū rodamas gan jau iemīļotas multfilmas pašiem mazākajiem („Maša un Lācis”, „Vāģi”, „Vinnija Pūka piedzīvojumi”, „Trīs no Skābpienciema”), gan ekscentriskas, taču vienlaikus komiskas filmas tīņiem („Frankenvīnija”, „Viesnīca Transilvānija”). Filmas ir ieskaņotas latviešu, krievu, angļu un citās valodās.

Aicinām bērnus kopā ar vecākiem iepazīties ar jauno videofilmu kolekciju. Atgādinām, ka īpašās programmas stundas ar dažādām interaktīvām aktivitātēm bērniem un jauniešiem tiek rīkotas katru ceturtdienu no plkst. 11.00–13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs:

Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”, Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750
Gaismas bibliotēkā, Gaismas ielā 9, tālr. 65455648
Jaunbūves bibliotēkā, 18. novembra ielā 161, tālr. 65438173
Pārdaugavas bibliotēkā, Komunālā ielā 2, tālr. 65423339
Piekrastes bibliotēkā, Minskas ielā 1, tālr. 65430311
Ceriņu bibliotēkā, Lauska ielā 16, tālr. 65430660

Plašāku informāciju par videofilmu kolekciju sk. Latgales Centrālās bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Videofilmu kolekcija iegādāta projekta „Lasīšanas vecināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi–Daugavpils)” ietvaros. Projektu finansē Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007.–2013. gadam. Projektu līdzfinansē Daugavpils pilsētas dome.