Jauno bibliotēku atklāja Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane. Bibliotekārus apsveica arī RD Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšnieka p.i. – departamenta direktora vietniece Dzidra Šmita, Kultūras ministrijas Bibliotēku nodaļas vadītājs Jānis Turlajs un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. Apsveicēji izteica prieku par to, ka pilsētā būs vēl viena jauna, labiekārtota bibliotēka.

Pasākuma viesu vidū bija arī RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, RD Īpašuma departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs, RD Pārdaugavas izpilddirekcijas izpilddirektors Māris  Kalve, pārstāvji no RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas bibliotēkām, izdevniecības “Jumava”, Gētes institūta, un protams, Rīgas Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēkām.

Uzrunājot sarīkojuma viesus, RCB direktora p.i. Doloresa Veilande pateicās Rīgas domei par uzticēšanos Rīgas Centrālajai bibliotēkai. Pateicoties Domes labajai gribai, izpilddirekcijas telpas ir pielāgotas modernas, daudzfunkcionālas publiskās bibliotēkas vajadzībām. Savukārt rīdziniekiem radusies iespēja saņemt pakalpojumus plašā, ērti pieejamā bibliotēkā.

Jaunā bibliotēka izveidota, apvienojoties trim RCB Pārdaugavas filiālēm – Nordeķu, Mārtiņa un Zasulauka filiālbibliotēkām. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšnieka p.i. – departamenta direktora vietniece Dzidra Šmita savā uzrunā atzina, ka optimizācija ir mūsdienīgas kultūras iestādes konceptuāla nepieciešamība. Reorganizācijas rezultāts ir kvalitatīvāks krājums, plašākas iespējas sniegt pakalpojumus elektroniskajā vidē un jaunas darbavietas, t.i., jaunajā bibliotēkā estētiski un funkcionāli piemērotās telpās var tikt sniegts labāks bibliotekārais pakalpojums.

Jaunās bibliotēkas pirmā darba diena ir 15. maijs – Starptautiskā Ģimenes diena. RCB filiālbibliotēka “Pārdaugava” ir ģimenes bibliotēka, kas domāta visu vecumu lasītājiem. 15. maijā sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi tiek uzsākta arī lasīšanas veicināšanas akcija “Uzmanību! Džeki lasa!”, kas turpināsies visu vasaru.