Norises laiks un vieta

Mērķauditorija

Visi interesenti

Programmas anotācija

Uz mācībām aicināts ikviens, kas vēlas apgūt bibliotekāro profesiju.
Programmas mērķis ir sniegt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, lai pēc programmas apguves klausītāji prastu plānot un organizēt darbu bibliotēkā.
Iekļautas šādas tēmas:
• bibliotēkas krājuma veidošana un attīstīšana
• bibliotēkas pakalpojumi un lasītāju apkalpošana
• bibliotēkas vadīšana
• bibliotēka un sabiedrība

Stundu skaits

240 (1 stundas ilgums – 45 minūtes)

Mācību rezultāts

Kursu dalībnieki pratīs apstrādāt dokumentus, sistematizēt krājumu, veidot bibliogrāfisko aprakstu, iegūs priekšstatu par krājuma inventarizāciju, pratīs sagatavot bibliotēku tās reģistrēšanai, pratīs norakstīt dokumentus, apgūs bibliotēkas pakalpojumu popularizēšanas veidus, pratīs meklēt informāciju, attīstīs saskarsmes prasmes klātienē un sniedzot pakalpojumus attālināti, apgūs darbu procesu izpētes un analīzes metodes, gūs priekšstatu par Latvijas bibliotēku politiku un normatīvajiem dokumentiem, bibliotēkas vadīšanas stilu, darbu plānošanu, zinās bibliotēkas publicitātes veidus, trenēs verbālo un ķermeņa valodu, pratīs vizuāli noformēt bibliotēkas vidi, pratīs iekārtot telpu atbilstoši fukncionālajām prasībām, iegūs izpratni par bibliotekāro ētiku.

Programma atbilst 3.kvalifikācijas līmenim.

Prasības kursu apmeklētājiem

Iepriekšējā izglītība: vispārējā vidējā izglītība; cita profesionālā vidējā izglītība;  augstākā izglītība citā nozarē

Mācību procesa organizācija un metodes

Kontaktstundas ar pasniedzēju  –  144 stundas