Tajā būs gan intelektuālas un aktīvas spēles, gan radošas darbnīcas, gan arī koncerts ar dziesminieka Ulda Kākuļa un grupas “Sestā jūdze” piedalīšanos.
Pasākumu atklās Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks.

Redzes invalīdu kultūras uztvere un baudīšana ir daudz skaidrāka un tīrāka. Ja lielai daļai pircēju kūpināta krūtiņa izsauc siekalas ar savu izskatu vien, tad neredzīgo tā spēj uzrunāt tikai ar smaržu un garšu. Pasaule, kurā mēs visi dzīvojam, ir vienāda, taču uz ikvienu no mums tā iedarbojas citādi. Redzīgais vairāk bauda ar acīm, neredzīgais ar sajūtām. Tāpat notiek ar ikvienu kultūras izpausmi, ko bauda redzes invalīds: vai tā būtu mūzika, literatūra, spēles vai Jāņu ielīgošanas tradīcijas ar sieru, alu un smaržīgām kalmēm. Nekas nav jāsarežģī: ja kalme nesmaržo, tad tā nav īsta kalme, ja alus neputo, tas zaudējis savu svaigumu, ja sierā nejūt ķimeņu garšu, tad tas nav Jāņu siers. Tik vienkārši. Un tieši tāpēc ļoti svarīgi un nozīmīgi, jo tieši pirmās sajūtas, kas mūsos raisās, kaut ko nobaudot, ir tās patiesākās, nevis izskats, lielums vai forma.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 19. jūnijā plkst. 18.00 aicina uz Jāņu ielīgošanas pasākumu Strazdumuižas parkā (Juglā, Pāles ielā 14) “Līgodama tauta nāca”.

Programma izstrādāta interesanta un unikāla, jo visas spēles un radošās darbnīcas tiks piedāvātas caur TAUSTI, OŽU, GARŠU un DZIRDI, kā arī tajās piedalīties būs interesanti gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Koncertprogrammā:
•    Dziesminieks Uldis Kākulis
•    Jāņa Petera dzejas kompozīcija “Mana tautas dziedātāja”
•    Edijs Fuksis un Lauris Kuzņecovs
•    Grupa “Sestā jūdze”

Aktīvās un radošās daļas programmā:
•    Rotu darbnīca — vada tekstildizainere Viva Lambert (Īrija)
•    Gleznu un Apsveikumu kartiņu darbnīca — vada Andra Jākobsone
•    Intelektuālās spēles “Kvass pret limonādi” un “Dzejgriezumi”
•    Aktīvās spēles: “Satausti 10 Priekšmetus”, “Sasmaržo Jāņus”, “Dungodziesmiņa”

Īpašas degustācijas:
•    Kvasa degustācijas spēle “Kvasa barons”
•    Siera slepenā degustācija — degustācijas laikā pasākuma apmeklētāji varēs nobaudīt sešas siera šķirnes no ZS “Krišjāņi”, nobalsot par tām un pasākuma noslēgumā uzzināt, kura no šķirnēm būs ieguvusi titulu “Strazdmuižas smeķīgākais siers”.

Informācijas centrā būs pieejama sekojoši izdevumi redzīgo un Braila (neredzīgo) rakstā:
•    Ielīgošanas pasākumi Rīgā programma
•    Jāņa Petera dziesmu vācelīte
•    Jāņu svinēšanas tradīcijas un rituāli
•    Latvijas Neredzīgo bibliotēkas krājumā esošo J.Petera grāmatu saraksts
•    Informācija par Latvijas Neredzīgo bibliotēku

Pasākumā piedāvātās spēles, darbnīcas, atrakcijas būs pielāgotas tā, lai tajās varētu piedalīties ikviens, neatkarīgi no veselības stāvokļa.

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome, ZS “Krišjāņi”.

Uzziņai
“Latvijas Neredzīgo bibliotēkas” darbības mērķis ir nodrošināt cilvēkiem ar redzes traucējumiem iespēju lasīt grāmatas neredzīgo jeb Braila rakstā, palielinātā drukā un audiogrāmatas. Bibliotēkai ir gan Braila raksta nodaļa speciālu grāmatu pagatavošanai, gan Skaņu ierakstu studija audiogrāmatu ieskaņošanai. Šī ir vienīgā bibliotēka Latvijā, kura pati izdod grāmatas sava krājuma papildināšanai. Latvijas Neredzīgo bibliotēka atrodas Rīgā, Juglas ielā 14; tai ir septiņas filiāles Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē un Ventspilī.
www.neredzigobiblioteka.lv