Latvijas neatkarības atgūšana sniegusi mums iespēju apmierināt cilvēku dabisko vēlmi – redzēt, iepazīt un izzināt citas zemes un tautas, to kultūru, tradīcijas un vēsturi. Gatavojoties kārtējam ceļojumam un meklējot informāciju par tajā iekļautajām vietām, šodien visbiežāk izmantojam internetu. Tur ir pieejami gan dažādi tūrisma portāli, virtuālās ekskursijas, maršruti un interaktīvās kartes. Tomēr, neskatoties uz virtuālās informācijas daudzveidību, pēdējos gados ir būtiski pieaudzis arī tūrisma tematikai veltīto iespiesto materiālu klāsts.

Izstādē apkopots vairāk nekā 660 tūrisma karšu un atlantu, pilsētu plāni, ceļveži no LNB Kartogrāfisko izdevumu nodaļas krājuma. Ģeogrāfiski šie materiāli aptver ne tikai Eiropu, bet arī pārejos kontinentus. Izstādi papildina ap 200 jaunāko, dažādiem tūrisma industrijas aspektiem veltītu grāmatu, kā arī ceļojumu apraksti.

Izstādes veidotāji ir sagatavojuši informatīvu materiālu ar populārāko tūrisma vietņu sarakstu un ceļošanai veltīto pēdējo gadu publikāciju sarakstu Latvijas periodiskajos izdevumos. Izstādes apmeklējuma laikā interesenti varēs apskatīt arī bibliotēkas darbinieku ceļojumu digitālās fotogrāfijas.

Izstāde skatāma līdz 29. februārim.

Informāciju sagatavoja:

Anda Juta Zālīte