Konferences norises vieta būs Madona, kas atrodas Vidzemes novadā – noslēdzošajā Latvijas novadā, veidojot pirmo pilno “4CanGurus” konferences tūri, aptverot visus Latvijas novadus. Līdz šim jaunie nozares speciālisti pulcējušies jau četrās šāda veida konferencēs: Gētes institūtā (Rīgā), Preiļu Galvenajā bibliotēkā, Ventspils bibliotēkā, Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

Jauno speciālistu konference “4CanGurus 2020” notiks 20.–21. augustā Madonas novada bibliotēkā. Aicinām jaunos speciālistus reģistrēties dalībai līdz 3. augustam (reģistrācijas veidlapa), kā arī aicinām sekot līdzi aktualitātēm konferences pasākuma lapā platformā “Facebook”!

Ieskats konferences “4CanGurus” vēsturē:
Pirmā šāda veida konference tika rīkota 2012. gadā Rīgā, tā pulcēja ap 40 jauno nozares speciālistu, bet, apkopojot statistikas datus, tika secināts, ka no Latgales reģiona bija ieradies tikai viens dalībnieks, rezultātā tika nolemts veidot reģionālas “4CanGurus” konferences. 2014. gadā konference notika Preiļos un pulcēja ap 60 speciālistu. 2016. gadā konference notika Ventspilī, lai pulcētu 30 Kurzemes reģiona jaunos bibliotēku nozares speciālistus. 2018. gadā konference ar norisinājās Jelgavā un vienoja aptuveni 30 dalībniekus no visas Latvijas.

Konferences nosaukums:
Tulkojumā no angļu valodas nosaukuma formulējuma “4CanGurus” nozīmi var skaidrot sekojoši: can – varēt; guru (sanskritā गुरू) – guru, skolotājs, speciālists; skaitlis “4” var tikt skaidrots divos veidos – tiešā nozīme “četri”, bet pārnestā nozīme kā prepozīcija for. Līdz ar to konferences nosaukumā ir ietverta tās galvenā pamatdoma: tā ir konference, kurā piedalās savas jomas lietpratēji – lektori un topošie nozares speciālisti, kuru mērķis apgūt kādu profesionāli un praktiski noderīgu bibliotekārā darba aspektu.

Programma (PDF)
• Vairāk informācijas LBB JSS blogā