Festivāla centrālā programma piedāvāja apmeklēt 25 dzejas pasākumus, kas notika Rīgas muzejos un kultūrvietās, tostarp mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kas jau otro gadu bija Dzejas dienu vēstniecība.

“Dzejas dienas laika gaitā ir iestrādājušās Latvijas cilvēku zemapziņā, tāpēc esmu gandarīts, ka festivāls šogad notika, turklāt notika tā, kā bija paredzēts,” stāsta Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze. “Man pašam patika, ka šajās Dzejas dienās publikā bija ļoti daudz jauniešu – piemēram, Baltijas viesu vakarā, tas bija tiešām pārsteidzoši!”

Festivāla noslēdzošajā dienā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika pasniegta Dzejas dienu balva, un šoreiz to ieguvuši divi dzejnieki – Raimonds Ķirķis par savu debijas dzejoļu krājumu “Kartes” (Neputns, 2019) un Jānis Hvoinskis par grāmatu “Mūza no pilsētas N.” (Neputns, 2019). Dzejas dienu balvai nominēti bija četri oriģināldzejas un divi atdzejas krājumi, tos vērtēja Dzejas dienu padome.

Festivāla centrālā programma ir noslēgusies, bet Dzejas dienas un dzejai veltīti pasākumi Rīgā un citur Latvijā turpināsies vēl visu septembri. Ar pasākumu programmu var iepazīties Dzejas dienu mājaslapā dzejasdienas.com. Savukārt vietnēs Podbean, Spotify un YouTube pieejams biedrības “Ascendum” izdotais Dzejas dienu podkāsts bērniem, kurā aktieris Kaspars Znotiņš lasa dzejoļus no gadagrāmatas “Garā pupa”.

Vairāk informācijas:
Signe Viška