Latvijas Akadēmiskās bibliotākas veidotā izstāde sniedz plašu ieskatu J.K. Broces un viņa līdzgaitnieku, Igaunijas senatnes pētnieku mācītāja E.F. Kerbera (1770-1850), A.V. Hupela (1737-1819), J.V. Luces (1750-1842) darbos, kuros attēlotas Igaunijas dažādu pilsētu tā laika ēkas, Tallinas bīskapa un domkapitula 15. gadsimta zīmogi, kartes, pilsētu plāni, nocietinājumi, muižas, apģērbi, naudas zīmes.

Notiks arī 2006. gadā izdotā enciklopēdiskā izdevuma igauņu valodā prezentācija. J.K. Broces sējuma "Estonica" projekta vadītājs ir profesors, vēstures zinātņu doktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors Raimo Pullats.

J.K. Broces izstādes un grāmatas prezentācijā Hāpsalu Lēnemā muzejā piedalīsies arī Latvijas vēstnieka Igaunijā Kārļa Eihenbauma dzīvesbiedre Ināra Eihenbauma, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere un profesors Raimo Pullats.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas vēstniecība Igaunijā