Svinīgā vēstniecības atklāšanas ceremonija notiks otrdien, 4. decembrī, plkst. 15 pēc Igaunijas laika.
Vēstniecības atvēršana virtuālajā pasaulē izmaksās vismaz 100 000 Igaunijas kronu (4490 lati).
Ministrijas darbinieki tiks īpaši apmācīti, lai virtuālo pasauli iepazīstinātu ar Igauniju.
Līdz ar to Igaunija kļūst par trešo valsti aiz Maldivu salām un Zviedrijas, kam ir oficiālas vēstniecības virtuālajā pasaulē "Second Life".
Kā agrāk skaidroja ministrijas vicekanclers Martens Koks, ideja atvērt virtuālo vēstniecību ir radusies līdz ar ātri augošo datoru vides "Second Life" popularitāti.
""Second Life" ir virtuālā vide, kas attīstās visātrāk, un mēs tajā saskatījām iespēju pārstāvēt Igauniju," sacīja Koks. Galvenā mērķa grupa būs jaunieši.
Būtisku izdevumu vēstniecības uzturēšanai, pēc Koka vārdiem, nebūšot.
Vēstniecībai ministrija ir iegādājusies virtuālo salu.
Līdz ar virtuālās vēstniecības izveidi tajā sāks strādāt vairāki ministrijas ierēdņi, kas kontaktēsies ar portāla apmeklētājiem. Tiek plānots, ka virtuālajā vēstniecībā tiks rīkotas preses konferences, koncerti un izstādes.
Šā gada sākumā Zviedrija pirmā pasaulē no valstīm "Second Life" vidē atvēra savu virtuālo vēstniecību. Vēstniecības atvēršanā virtuālajā pasaulē piedalījās arī Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilds.
2003. gadā atklātā "Second Life" ir trīsdimensiju virtuālā pasaule, un šobrīd tai ir vairāk nekā deviņi miljoni lietotāju visā pasaulē.
 
LETA
Copyright © LETA