IFLA profesionālās nodaļas

IFLA darba centrā ir tās daudzveidīgās profesionālās komitejas – entuziastisku brīvprātīgo ekspertu tīkls, kas apvieno savas zināšanas un enerģiju, lai IFLA kļūtu par spēcīgu un dinamisku organizāciju. Atklājiet sev interesējošās komitejas un uzziniet vairāk, ar ko tās nodarbojas.

Ieguvumi un ierobežojumi

• Brīvprātīgo piesaistes process nodrošina iespēju piedalīties IFLA komitejā ārpus vēlēšanu procesa tām personām, kurām, iespējams, nav iespēju tapt ievēlētiem, piemēram, studentiem, jauniem speciālistiem vai tiem, kas dzīvo vai strādā valstīs, kuru bibliotēkas nav IFLA biedri.
  • Piesaistītie locekļi darbojas sekcijās kā pilntiesīgi biedri uz laiku līdz četriem gadiem. Ja viņi vēlēsies tikt izskatīti uz papildu termiņu, būs jāpiedalās IFLA izvirzīšanas un vēlēšanu procesā.

Komitejas locekļu pienākumi

IFLA nodaļas pastāvīgās komitejas vai īpašo interešu grupas loceklim jūsu pienākumos ietilps:

• virtuāli piedalīties komitejas darbībā, darbojoties projekta darba grupās vai palīdzēt komitejas vadīšanā un uzturēšanā;
  • aktīvi informēt par savas komitejas un IFLA aktivitātēm savos profesionālajos tīklos;
  • apmeklēt tiešsaistes sanāksmes, lai plānotu, apspriestu un turpinātu nodaļas darbu;
  • (pēc izvēles, bet ieteicams) apmeklēt Pasaules bibliotēku un informācijas kongresus (WLIC), kas notiek jūsu pilnvaru laikā.

Komitejas locekļu prasmes un spējas

• specialitāte un pieredze atbilstoši sekcijas vai īpašo interešu grupas komitejas fokusam;
  • spēja integrēt dažādas perspektīvas un sadarboties virtuāli un klātienē ar dažādu kolēģu loku;
  • pierādāma pieredze veiksmīgu ideju un sekmīgu praktisku rezultātu izstrādē bibliotēku nozarē;
  • motivācija un spēja veltīt laiku un enerģiju savai lomai ārpus vietējā laika joslā ierastā darba laika – tās var būt 5–10 stundas mēnesī;
  • atvēlētais laiks, lai sagatavotos un apmeklētu komitejas virtuālās sanāksmes, kas notiek dažādās laika joslās;
  • spēja rīkoties ar cieņu, uzticību, konfidencialitāti un caurspīdīgumu un apzināties nepieciešamību aizsargāt personisku un priviliģētu informāciju. Ir jādeklarē visi interešu konflikti un jāatturas no diskusijām, ja ir radušies vai iespējami interešu konflikti.

Pieteikšanās šeit līdz 2023. gada 1. decembrim (atsevišķām nodaļām termiņi atšķiras – līdz novembra vidum, beigām). Nepieciešama arī 100–200 vārdu gara motivācijas vēstule.

Informāciju no preses materiāliem sagatavoja:
Anna Iltnere
Bibliotēku portāla redaktore