Preses konferencē publisko bibliotēku attīstības projekta “Trešais tēva dēls” (3td) partneri – Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS un kompānija “Ernst & Young Baltic” – informēs par 2011. gada pavasara/rudens periodā iegūtajiem Latvijas iedzīvotāju pētījumu datiem, kas sniedz atbildes uz jautājumu: “Kam ir izdevīgas bibliotēkas?”.

Šogad iegūtie dati, skatīti salīdzinājumā ar iepriekš (2007. un 2009.g.) veiktajiem līdzīga satura pētījumiem, ļauj analizēt Latvijas iedzīvotāju vajadzību un iespēju attīstības tendences publiskajās bibliotēkās pieejamo pakalpojumu kontekstā, piemēram:

• Vai visiem Latvijas iedzīvotājiem ir piekļuve internetam?
  • Kādai iedzīvotāju daļai bibliotēka ir vienīgā iespēja apgūt datora lietošanas prasmes un izmantot internetu?
  • Cik daudz cilvēku uzskata bibliotēku par vienīgo bezmaksas kultūras un informācijas centru savā apkaimē?
  • Vai bibliotēkas ir vienlīdz nozīmīgas lauku un pilsētu iedzīvotājiem?
  • Kuras iedzīvotāju grupas aktīvāk izmanto informācijas tehnoloģijas bibliotēkās – sievietes vai vīrieši, jaunieši vai seniori, latvieši, krievi vai citas tautības?
  • Kas notiktu, ja bibliotēkas tiktu slēgtas?
  • Vai Latvijas iedzīvotāji var atļauties paši maksāt par pakalpojumiem, kurus šobrīd saņem bibliotēkās bez maksas?

Prese konferencē piedalīsies:

Kristīne Pabērza, projekta “Trešais tēva dēls” ietekmes novērtēšanas speciāliste;

Debora Džeikobsa (Deborah Jacobs), Bila un Melindas Geitsu fonda (Bill & Melinda Gates Foundation) programmas “Globālās bibliotēkas” (Global Libraries) direktore; Ieva Strode, SKDS Sociāli politisko pētījumu projektu direktore;

Renāte Strazdiņa, Ernst & Young Baltic Vadības konsultāciju departamenta direktore.

Informācija par Days Hotel atrašanās vietu: Days Hotel – karte.