Bibliotēkas rekonstrukcija ir viens no etapiem Rīgas domes Kultūras departamenta realizētajā kopējā RCB attīstības koncepcijā.

RCB filiālbibliotēkas "Vidzeme" ēka (Brīvības gatvē 206) rekonstruēta saskaņā ar Rīgas domes apstiprināto Rīgas Centrālās bibliotēkas un tās filiālbibliotēku tīkla optimizācijas koncepciju, uz jaunajām telpām pārceļot arī RCB Zemitānu filiālbibliotēkas krājumu. Balstoties uz šo koncepciju, šā gada 23. aprīlī jaunās telpās durvis vēra arī RCB rekonstruētā Grīziņkalna filiālbibliotēka Alauksta ielā 10.
Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle apliecina, ka bibliotēka atbilst visām mūsdienīgas municipālās bibliotēkas prasībām, vienlaikus pārmantojot un turpinot vēsturiskās bibliotēkas tradīcijas.
Atklāšanā piedalīsies Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte un komitejas deputāti, Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, RCB direktore Dzidra Šmita un citi. Plānota arī Bila un Melindas Geitsu fonda pārstāves Džesikas Doras klātbūtne, jo RCB visās 42 filiālbibliotēkās bez maksas var izmantot šī fonda līdzfinansētā publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros iegādāto datortehniku un datorpakalpojumus.
"Vidzeme" ir viena no vecākajām Rīgas publiskajām bibliotēkām, kuru Rīgas dome atvēra 1926. gadā. Bibliotēkas ēka celta 1895. gadā un ir nozīmīgs koka arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis.
Darbs pie RCB filiālbibliotēkas "Vidzeme" ēkas rekonstrukcijas aizsākās jau 2003. gadā. Projekta un darbu pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments.

Informāciju sagatavoja:
Annija Senakola
Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre
Tālr.: 67105398, fakss: 67043671, mob. tālr.: 25974922
E-pasts Annija.Senakola@riga.lv