"Bibliotēkas bez robežām: virzība uz globālu saprašanos" ("Libraries without borders: Navigating towards global understanding") – šāds nosaukums un programmas pamatievirze bija Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (IFLA) organizētajam 2008. gada Pasaules bibliotēku un informācijas kongresam jeb 74. ģenerālkonferencei, kas no 10. līdz 14. augustam notika Kanādas franciskās daļas sirdī – Kvebekā, kura vasarā svinēja savu četrsimtgadi.

Pilsētas jaunais konferenču centrs uz nedēļu pārtapa par pasaules bibliotekāru mājvietu. Ap 4000 dalībnieku vidū bija arī Latvijas bibliotekāro aprindu pārstāvji: Aldis Ābele, Ventspils domes izpildirektora vietnieks, Baiba Mūze,  Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas lektore Anita Dūdiņa, Latvijas Republikas Saeimas Informācijas departamenta vadītāja, Anita Goldberga, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliogrāfijas institūta direktore,  Sandra Ozoliņa, valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" direktora vietniece, Baiba Tormane, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore, Silvija Tretjakova, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja, Andris Vilks, LNB direktors u.c.

Plašā programma ietvēra gan vairāk nekā 40 profesionālo sekciju sesijas un apaļā galda diskusijas, gan ap 100 kompāniju piedāvājumu izstādi, gan daudzveidīgu kultūras programmu, gan domu apmaiņu ar tuviem un tāliem kolēģiem. Īpaši jāatzīmē A.Goldbergas sagatavotais un Kataloģizācijas sekcijā nolasītais referāts "Arhīvu, bibliotēku un muzeju standartu sinerģija: Latvijas scenārijs".

Par iespaidiem Kvebekā, tikšanos ar nozares vadošajiem profesionāļiem, guvumiem un atziņām 2008. gada Pasaules bibliotēku un informācijas kongresā Latvijas iflieši aicināti stāstīt, rādīt, diskutēt "Gūtenberga galaktikas" septembra sanāksmē.

Uz tikšanos!

Informāciju sagatavoja: