Galerija aicina apmeklēt tradicionālo latviešu grafiskās mākslas izstādi, kurā apvienoti vairāku latviešu mākslinieku kā Evitas Viliamas, Ineses Sudares, Imanta Ozoliņa, Valentīna Ozoliņa, Andreja Eizāna, Arvīda Vītola, Silvijas Kažēvicas, Ilgneses Avotiņas, Riharda Skruba un citu mākslinieku darbi.
 
Mūsdienās skatītājs var iepazīt mazliet aizmirsto Ex-libris grafisko mākslu. Kā zināms, šī mākslas forma radusies tālā senatnē, kad klosteros mūki grāmatas pārrakstīja ar roku. Bija nepieciešams izveidot kādu atpazīstamības zīmi, nolūkam, lai klosteris varētu identificēt savu īpašumu. Tieši tāpēc senie mākslinieki arī zīmēja simbolisku grafiku, ko ielīmēja grāmatas pirmā vāka iekšpusē. Šo mākslas veidu drīz vien pārņēma turīgākie augstmaņi, lai iezīmētu savas bibliotēkas, un tolaik tik vērtīgās grāmatas atgrieztos pie īpašnieka atpakaļ.
 
Arī mūsdienās šis mākslas veids ir pieejams un izmantojams lasītājiem, kā arī grāmatu mīļotājiem. Mazā grafiskā forma – Ex-libris sevī ietver estētisku grafiku un simbolisku informāciju par īpašnieku.
 
Interesanti ir vērot, kā šo mākslas paveidu rada minētie autori, un ir vērts, padomāt, vai nebūtu laiks izstrādāt arī savu Ex-libris?
 
Esiet aicināti apskatīt unikālo Ex-libris izstādi mājīgajās uzņēmuma telpās!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Galerija "AKTĪVI"
Tālr.: 67275003