Gatavojoties Vispasaules Drošāka interneta dienai  “Net-Safe Latvija” Drošāka interneta centrs aicina Latvijas skolas, bērnudārzus, bibliotēkas, bērnu un jauniešu centrus aktīvi organizēt izglītojošus pasākumus un aktivitātes, kuru mērķis ir informēt un izglītot sava reģiona un novada bērnus un jauniešus, kā sevi pasargāt internetā un izturēties ar cieņu vienam pret otru virtuālajā vidē.

 

Jau ziņots, ka jau četrpadsmito gadu visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena. Iesaistot Latvijas bērnus un jauniešus, skolas un bibliotēkas, šajā dienā daudzpusīgas aktivitātes Latvijā organizē “Net-Safe Latvia” Drošāka interneta centrs. Reģionos notiekošo pasākumu organizatori aicināti informēt saviem plānotajiem pasākumiem Drošāka interneta centru, lai kopīgiem spēkiem izveidotu Drošāka interneta dienas 2017.gadā pasākumu karte, kurā tiks atspoguļoti visi šīs dienas pasākumi. Pasākumu var pieteikt līdz 31.janvārim aizpildot pieteikumu formu http://ej.uz/DIDkarte. 

 

2016.gadā, atzīmējot Drošāka interneta dienu, vairāk kā 100 skolās un bibliotēkās visā Latvijā aktīvākie pedagogi un bibliotekāri organizēja pasākumus, kopā iesaistot ap 5000 bērnu.

 

Svarīgākais Vispasaules Drošāka interneta dienas pasākums ir Jauniešu forums “Es digitālo mediju vidē”, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 7.februārī. Forumā aicināti piedalīties 8.-12.klašu skolēni, kas savu dalību var pieteikt, aizpildot pieteikumu šeit: ej.uz/DIDforums

 

Tiem Latvijas reģionos dzīvojošiem jauniešiem, kam nav iespējas apmeklēt forumu klātienē, tiks nodrošināta lieliska iespēja 7.februārī pieslēgties tiešraidei, lai varētu sekot līdzi pasākuma norisei attālināti – gan noklausīties ekspertu prezentācijas, gan kopā ar klasesbiedriem klasē diskutēt par iegūtajām atziņām.

 

Foruma dienas kartībā ir jauniešu interneta mediju lietošanas paradumu analīze un diskusijas par šo tēmu. Pasākumā aicināti piedalīties Latvijā atzīti mediju vides eksperti – Artūrs Mednis un Reinis Zitmanis -, kuri sniegs prezentācijas par „gudru” mediju lietošanu. Iegūtās zināšanas palīdzēs foruma dalībniekiem attīstīt digitālās prasmes, kā ar sniegs zināšanas par jaunumiem moderno tehnoloģiju jomā. Tāpat pasākumā jaunieši varēs dzirdēt iedvesmojošus pieredzes stāstus un interesantus faktus par mediju izmantošanas paradumiem. Jaunieši tiek aicināties reģistrēties forumā.