Autors ir Latvijas Latio 2007. gada fotogrāfijas balvas ieguvējs, kā arī bijis LR prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas personīgais fotogrāfs. Līdz nedēļas beigām bibliotēkā vēl skatāma Jāņa Medņa izstāde – projekts "Zaļš. Balts. Zils". Izstādē redzamie darbi ir tikai viena daļa no vairāku gadu garumā tapušajām 240 krāsu fotogrāfijām, kas apvienotas albumā "Zaļš, Balts, Zils". Tās ir lībiešu nacionālā karoga krāsas. Albūms izceļas ar netradicionālu māksliniecisko noformējumu un attēlu viengabalainību, ievērojamo formātu un tematisko daudzveidību. Tas ir pirmais mākslas izdevums par šo īpašo Latvijas vietu – Lībiešu krastu, kurā iemūžināts neskartās dabas, vides, vietējo cilvēku, arhitektūras, zvejniecības un sadzīves tradīciju īpašais kolorīts. "Zalš,Balts,Zils ir arī mūzikas kompaktdisks, kura autors ir Raimonds Tiguls. Diskā seni lībiešu tautasdziesmu motīvi aranžēti mūsdienīgā skanējumā lībiešu valodā." Tas ir saņēmis augstu novērtējumu – divas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas 2006. nominācijās labākais mūsdienu tautas mūzikas albūms un labākais instrumentālais, filmu vai teātra mūzikas albums. Izstādes ar lielu atzinību tikusi uzņemta Rīgā, Ventspilī, Mazirbē, Talsos, Mērsragā, Rojā, Liepājā, Užavā un Ziemupē. Tā pabijusi arī ārzemēs – Francijā, Šrilankā, Beļģijā, Igaunijā.

Informāciju sagatavoja:
Agita Lapsa
Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre un novadpētniecības speciāliste
www.biblioteka.valmiera.lv