2013. gada 27. martā plkst. 18.00 Pārventas bibliotēkā (Ventspilī, Tārgales ielā 4) “Saules riti. Lieldienas” viesosies folkloras kopa “Pūnika”.

Folkloras kopa “Pūnika” Ligitas Lukševicas vadībā Popes pagastā darbojas kopš 2002. gada nogales. Kopas nosaukumam izvēlēts vietvārds pūnika, kas nozīmē zemu un purvainu vietu. Pūnika ir noslēpumaina, savdabīga, agrā rīta miglā tinusies, sudrabotām zirnekļu tīmekļu mežģīnēm aizplīvurota, dzestrā sarmā vizuļojoša, dzeltenās skalbēs slīgstoša, putnu treļļiem pieskandināta, atvasaras saules piebārstīta, pelēcīgām rudens lietavām veldzēta – tik daudzveidīgām noskaņām bagāta vieta.

“Pūnikas” dalībnieces dzied latviešu tautas dziesmas, ziņģes un apdziedāšanās dziesmas, savu vecāku un vecvecāku dziedātās dziesmas. Popē pierakstīto tautasdziesmu ir ļoti maz, tāpēc kopas dalībnieces dzied arī citviet pierakstītās dziesmas, kuras pašām patīk. Pārventas bibliotēka un folkloras kopa “Pūnika” aicina pavadīt trešdienas vakaru Lielās dienas noskaņās.

Ieeja bez maksas. Aicināti visi interesenti.