Tā ir kampaņa, kas šogad notiks vairāk nekā 300 bibliotēkās un lasītavās – 12 Eiropas, Āfrikas un Amerikas valstīs un kuras mērķis ir pārvērst olimpiādē iesaistīto interesentu mācību stundas naudā, lai atbalstītu ar izglītību saistītus projektus citās pasaules valstīs.

Olimpiādes laikā plānots iesaistīt 15000 jauniešus, aicinot mācīties olimpiādes norises telpās, jo par katru mācību stundu dažādas valsts institūcijas un privāti uzņēmumi ziedos 1 eiro kādam no četriem ar izglītību saistītiem projektiem:
  • Jauniešu profesionālā apmācība Gvajakilā, Ekvadorā;
  • Kamerūnas bērnu, jauniešu un sieviešu izglītošana;
  • Četru "Mains Ouvertes" skolu tehnisko darbnīcu aprīkošana (Haiti);
  • Mācību atbalsts Angolas bērniem un pusaudžiem.
Ja vēlies piedalīties šajā olimpiādē, gaidām Tevi EK informācijas punktā "Europe Direct" Rīgā:
  • LU Bibliotēkas centrālās ēkas lasītavā (Kalpaka bulv. 4, 2. stāvs),
  • LU Ekonomikas zinātņu bibliotēkas lasītavā (Aspazijas bulv. 5),
  • LU Juridisko zinātņu bibliotēkas lasītavā (Raiņa bulv. 19) un
  • LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēkas lasītavā (Jūrmalas gatve 74/76);
Tev ir nepieciešams :
  1. pieiet pie Bibliotēkas darbinieka un reģistrēties;
  2. izlemt, cik stundas Tu mācīsies un paņemt pie Bibliotēkas darbinieka papīra monētu;
  3. iemest paņemto papīra monētu speciālā urnā un palūgt, lai Bibliotēkas darbinieks Tev apzīmogo Tavu "solidāro pasi", kad vēlēsies iet prom!
Tas ir tik vienkārši – nāc mācīties priekš sevis uz LU Bibliotēku un par katru šeit pavadīto stundu Tu palīdzēsi iegūt izglītību kādam citam cilvēkam!

Papildu informācija: www.solidaraolimpiade.com.

Informāciju sagatavoja: