Plkst. 16.00 paredzēta informatīva ekskursija vidusskolēniem un visiem, kuri padziļināti vēlas iepazīties ar prāta pētniecības vēsturi, tagadni un nākotnes tendencēm. Savukārt plkst. 17.30 Jaunākās periodikas lasītavā, 1. stāvā notiks diskusija par prāta pētniecību, galvenokārt akcentējot mūsdienu teorijas un eksperimentus.

 

Diskusijā piedalīsies Jurģis Šķilters, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzējs, LU Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošais pētnieks, Rīgas Stradiņa Universitātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs un asoc. prof. Elmārs Rancāns, kā arī Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Āzijas studiju nodaļas asoc. prof, teologs Jānis Priede. Viesu vidū gaidām filologus, robotikas speciālistus, mākslīgā intelekta radītājus, neirologus un visus, kam interesē “kas notiek cilvēku galvās.” Diskusijas moderatore Anda Baklāne ir filosofijas maģistre un LNB Sociālo zinātņu nodaļas darbiniece. Viņas pēdējo rakstu “Kas kopējs mājsaimniecēm un putekļsūcējiem jeb ļoti īss ievads neirofilosofijā” varat lasīt LNB blogā http://blogs.lnb.lv/.

Diskusiju varēs vērot tiešraidē, papildu informācija LNB mājas lapā http://www.lnb.lv.

 

Zinātnieku Naktī LNB izstāžu zālē ir skatāma izstāde “Prāta Anatomija” http://www.lnb.lv/lv/visparigi/seminari-apmaciba-izstades/izstades/latvijas-nacionalaja-biblioteka-atklaj-izstadi-prata-anatomija .

Eiropas Zinātnieku nakts oficiālā mājas lapa –http://ec.europa.eu/research/researchersnight/, oficiālais video – http://ec.europa.eu/research/researchersnight/researchers_night_2010.zip

Informatīvie materiāli atrodami arī Latvijas Zinātņu akadēmijas mājas lapā http://www.lza.lv/zinatniekunakts/