Šā gada 20.jūnijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notika projekta “eInfraCentral” atskaites seminārs par sasniegto progresu Eiropas atvērtās zinātnes mākoņa (EOSC – European Open Science Cloud) veidošanā.
Viens no eInfraCentral galvenajiem uzdevumiem ir apzināt un nodrošināt vienas pieturas punktu – eInfraCentral portālu (www.einfracentral.eu), kur vienotā katalogā būtu apkopoti dažādie pētniecībai veidotie atvērtie digitālie pakalpojumi un cita e-infrastruktūra no visas Eiropas.

Portāla katalogā pieejamo digitālo pakalpojumu klāstā pārstāvētas kā dabaszinātnes, tā arī humanitāro un sociālo zinātņu instrumenti, datu kopas, programmatūra, drošības risinājumi, mākoņskaitļošanas pakalpojumi, agregatori un pat tiešsaistes apmācību materiāli. Patlaban te atrodami 159 dažādu atvērtās digitālās infrastruktūras un pakalpojumu apraksti.

Portāla pievienotā vērtība un vienlaicīgi arī liels izaicinājums projekta īstenotājiem bija piedāvātās infrastruktūras un pakalpojumu organizēšana kataloga formātā – ar vienotu apraksta struktūru un elementiem, kas ļauj interesentiem uzzināt svarīgāko informāciju par piedāvāto pakalpojumu, nepametot pašu katalogu.

Semināra programma un prezentācijas pieejamas šeit

Ziņu sagatavoja:
Jānis Kreicbergs