Šogad tiks atzīmēta Baltijas ceļa akcijas divdesmit piektā gadadiena. Kopš 2009. gada 30. jūlija akcija Baltijas ceļš iekļauta UNESCO “Pasaules atmiņa” dokumentālā mantojuma sarakstā. Ja jums ir saglabājušās fotogrāfijas, diapozitīvi, fotonegatīvi un citas liecības par Atmodas laika notikumiem un Baltijas ceļu, aicinām nākt uz Valmieras integrēto bibliotēku un ievingrināt roku digitalizējot dokumentus savam ģimenes arhīvam un kopīgai vēsturei.

Darbnīcā būs iespējams:
•    Foto negatīvus vai diapozitīvus pārveidot par digitālām fotogrāfijām;
•    Ierakstīt un saglabāt savu stāstu video;
•    Ieskenēt fotogrāfijas, plakātus, afišas, pastkartes, citus dokumentus;
•    Dzert tēju un dalīties ar atmiņu stāstiem;
•    Iepazīties ar publikācijām, internetā pieejamiem foto un video arhīviem par Baltijas ceļu un Atmodas laiku.

Gaidām 25.martā no 15.00 – 18.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā katru, kas vēlas dalīties ar šiem materiāliem un stāstiem. Tos varēsiet saglabāt savā ģimenes arhīvā vai pievienot kopīgam Eiropas digitālās bibliotēkas projektam “Europeana 1989”. Projekta mērķis ir apkopot vēsturiskās liecības par Baltijas ceļu.