“Mūsu dienu skaņu celiņš” ir audiāls piedzīvojums, kurā parādās gan katra dzejnieka unikālā personība, gan saklausāma visu izrādes dalībnieku kopējā balss – vienotais skanējums, kas rodas, savijoties liriskām, skumjām un sociāli aktīvām, ironiskām un pat provokatīvām intonācijām. Dzejas un mūzikas kompozīcija veidota kā iestudējums, kurā izmantoti skatuviskās izteiksmes līdzekļi, kas ļauj skatītājam tuvplānā sastapties ar dzeju, mūziku un tās radītājiem.

 

Izrādē piedalās spilgtākie mūsu dienu dzejnieki, kas ne vien spēj uzrunāt no jaunizdotu dzejas krājumu lappusēm, bet likuši par sevi runāt arī citiem. Inga Gaile par jaunāko dzejas krājumu Migla (2012) saņēmusi Ojāra Vācieša literāro prēmiju, turpinot Annas Auziņas dzejas krājuma “Es izskatījos laimīga” panākumus 2011.gadā. Arvja Vigula otrā dzejas krājuma 5:00 (2012) manuskripts ticis apbalvots ar Annas Dagdas prēmiju, savukārt pagājušā gada rudenī klajā laista Kārļa Vērdiņa kopotās dzejas grāmata “Mēs”.

 

Dzejas apskaņotāji, muzikālā grupa Sigma dibināta 2006.gadā un, laika gaitā piedzīvojot nelielu sastāva maiņu, šobrīd uzstājas kā trio: Jānis Ozoliņš (klavieres un vokāls), Kaspars Lastovskis (basģitāra) un Uģis Eihvalds (bungas). Grupas Sigma mūzikā jūtama gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas ietekme, estētisku minimālismu atklājot neierobežotā skaņu spektrā un papildinot ar literārām un filozofiskām pārdomām.

 

Scenārijs: Kārlis Vērdiņš

Režija: Inga Surgunte, Maija Treile

Māksliniece: Marija Rozīte

 

Projekts “Mūsu dienu skaņu celiņš” tapis sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju.

 

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Pirmizrāde: 2012. gada 29. novembrī Rakstniecības un mūzikas muzejā

 

Biļetes iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv un Galerijā ISTABA (Rīgā, K.Barona ielā 31a), biļešu rezervācija, rakstot uz git@git.lv.

 

Ieejas maksa – Ls 3,00; skolēniem, skolotājiem, studentiem, pensionāriem – Ls 2,00.

 

Pauls Bankovskis pēc pirmizrādes: http://klab.lv/users/anonymous/1386620.html