Līdz ar pirmajām zeltītajām lapām pilsētā ienāk Dzejas dienas. Daugavpils ir dzejas un dzejnieku pilsēta, kur regulāri tiek  izdoti ikgadējie vietējo dzejdaru krājumi. Jau par tradīciju ir kļuvuši arī Bērnu dzejas svētki Bērnu bibliotēkā "Zīlīte".
Šogad dzejas svētkos mazie lasītāji saņems jaunu un brīnumjauku krājumiņu "Zelta groziņš", svētkos notiks šīs grāmatas prezentācija. Šī krājuma autori ir Lidija Vasaraudze un Jevģenijs Golubevs. Grāmatiņai krāšņās ilustrācijas veidojusi Olga Jevsejeva. Abu autoru dzejoļi ir gan latviešu gan krievu valodās. Šis jaukais dzejas krājums izdots tikai 300 eksemplāros, bet būs pieejams pilsētas bibliotēkās un ilgstoši priecēs mazos lasītājus.
Dzejas svētkos piedalīsies Daugavpils bērnu dzejnieki: L. Vasaraudze, J. Golubevs, S. Volodjko, S. Milaseviča, J. Krajeva u.c.

Pēcpusdienā plkst. 15:30 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks apaļā galda diskusija ar dzejniekiem un izdevējiem: "Dzeja- aspekti, meklējumi, šodienas izpausmes. Reģionu īpatnības". Piedalīsies Latvijas, Lietuvas (Viļna), Krievijas (Maskava, Pleskava), Baltkrievijas (Minska, Vitebska) dzejnieki un izdevēji.

DZEJAS DIENU PASĀKUMI DAUGAVPILĪ
Raiņa 143. dzimšanas gadskārtā
2008. gada 9., 10. un 11. septembrī
9. septembrī
  • plkst. 12.00 – Dzejas dienu atklāšana. Bērnu dzejas svētki  Daugavpils Bērnu bibliotekā. Tikšanās ar Rīgas un Daugavpils bērnu dzejniekiem;
  • no plkst. 13.00 – Viesu stunda. Dzejnieki viesojas pilsētas  pirmsskolas izglītības iestādēs un skolu jaunākajās klasēs;
  • plkst. 15.30 – "Dzeja – aspekti, meklējumi ,šodienas izpausmes. Reģionu īpatnības" – apaļā galda diskusija ar dzejniekiem un izdevējiem no Latvijas (Ventspils, Rīgas, Daugavpils, Ludzas, Rēzeknes), Lietuvas (Viļņa), Krievijas (Maskavas, Pleskavas), Baltkrievijas(Minskas, Vitebskas) Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā;
  • plkst. 18.00 – "Dzejas dienas – 2008" gadskārtējās     Daugavpils dzejnieku grāmatas XVIII laidiena atvēršanas svētki Daugavpils cietokšņa Arsenālā;
  • plkst. 20.30 – "Kopā ar Saules dzejnieku pie Saules pulksteņa" laukumā pie Daugavpils Universitātes vecā korpusa:
    • Daugavpils Saules pulkstenis no vēsturiskā aspekta;
    • pilsētas skolu dzejas konkursa, par labāko veltījumu Daugavpilij, uzvarētāju apbalvošana un  labākās dzejas lasīšana;
    • svecīšu iedegšana pie Raiņa krūšutēla.
10. septembrī
  • no plkst. 10.00 – Literārās stundas Daugavpils pilsētas skolās;
  • plkst. 14.30 – Dzejas dienu viesi noliek ziedus Krišjānim Pliekšānam Daugavpils luterāņu kapos;
  • plkst. 17.30 – "Jaunā dzeja – 2008" Daugavpils jauno literātu dzejas krājuma atvēršanas svētki Latviešu kultūras centra balkonā;
  • plkst. 19.00 – Francijas Compagnie les Apostrophes izrāde "Gaisa putas" Latviešu kultūras centra koncertzālē;
  • plkst. 20.30 – "Mijkrēšļa stundā" radošās diskusijas vakars  Latviešu kultūras centra kafejnīcā.

11. septembrī

• plkst. 17.30 – Dzejas vakars Baltkrievu kultūras centrā.

Informāciju sagatavoja:
Dzidra Stupāne