Kas šajā gadā ir bijis vislielākās ievērības un pārdomu cienīgs, kas – vienkārši lasīšanas vērts; vai atšķiras, kas vērtīgs šķiet izdevējiem, bibliotēku lietotājiem un akadēmiskajam personālam? Kas no 2019. gadā izdotā ir ar potenciālu kļūt par klasiku, bet kam profesionāļi piešķirtu “īstermiņa lietojuma” nozīmi?

Diskusijā piedalīsies literatūras pētnieki, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas mācībspēki Ieva Kalniņa, Ojārs Lāms, Mārtiņš Laizāns. Piedalīsies arī dzejnieks, literatūrzinātnieks un tulkotājs Kārlis Vērdiņš, kurš šobrīd studē Sentluisas Vašingtona vārdā nosauktajā universitātē, ASV Misūri štatā. Diskusiju moderēs literatūrzinātniece un redaktore, LU pasniedzēja un pētniece Sigita Kušnere.

Diskusija ir VKKF atbalstītā projekta “Profesionālās pilnveides programma “Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram”” noslēdzošā norise. 2019. gada 20. maijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, norisinājās konference “Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram”; 2019. gada 4. oktobrī tāda paša nosaukuma konference norisinājās Balvos. Abu konferenču video ieraksti pieejami Latvijas bibliotēku portālā.

Vietu skaits diskusijas klātienes apmeklētājiem ir ierobežots, tādēļ notiek iepriekšēja reģistrācija.
Reģistrācija tiks slēgta, tikko būs saņemts maksimālais pieteikumu skaits.

Arī šīs konferences video ieraksts būs aplūkojams Latvijas bibliotēku portālā.

Informāciju sagatavoja:
Marta Dziļuma
Bibliotēku attīstības centra projektu koordinatore
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: marta.dziluma@lnb.lv