"Uzcel Gaismas pili!" ir līdz šim lielākā Latvijā veidotā izglītojošā datorspēle bērniem. Spēle pieejama latviešu, krievu un angļu valodā, kas dod iespēju iepazīt latviešu kultūru arī citu tautību bērniem.
 
Latvijā radītas datorspēles iekļūšana šāda mēroga starptautiska konkursa finālā ir liels panākums un atzinība. Sākumskolas kategorijā "Uzcel Gaismas pili!" ir vienīgā no konkursam pieteiktām sešām datorspēlēm, kas iekļuvusi finālā.
 
Par "Japan Prize 2009" galveno balvu cīnīsies arī Dānijas, Vācijas, Itālijas, Japānas, Nīderlandes, Norvēģijas, Filipīnu, Spānijas, Taivānas, Lielbritānijas, ASV u.c. radītās izglītojošās datorspēles, TV programmas, filmas, mājas lapas bērnu un jauniešu auditorijai.
 
Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 28. oktobrī. Konkursa žūrijā ir pasaules vadošie audiovizuālā satura mediju producenti un programmētāji. "Japan Prize" jau kopš 1956. gada organizē Japānas Nacionālā sabiedriskā raidorganizācija.
 
"Uzcel Gaismas pili!" ir pirmais mēģinājums interaktīvi, saprotami un saistoši, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, iepazīstināt bērnus ar LNB projektu – Gaismas pili un Gaismas tīklu. Datorspēles veidā bērni tiek iepazīstināti ar latviešu folkloru un dažādos laikos rakstīto latviešu autoru literatūru bērniem, LNB un citu bibliotēku lietošanas kārtību, funkcijām un piedāvātajām iespējām. Spēlē tiek popularizēts Krišjāņa Barona Dainu skapis kā latviešu kultūras mantojuma neatņemama sastāvdaļa un pamats. Spēle paredzēta pamatskolas bērniem no 6 līdz 15 gadiem, taču būs interesanta jebkura vecuma spēlētājiem.
 
Datorspēles projekta idejas autors un pasūtītājs ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība. Tā tapusi ar Lattelecom, Valsts Kultūrkapitāla fonda, UNESCO, Kultūras ministrijas un Pasaules Brīvo Latviešu apvienības atbalstu. Datorspēles projekta vadītājs ir producents Bruno Aščuks, scenārija autore – Nora Ikstena, programmēšanas grupas vadītājs – Raimonds Ūdris, autors / mākslinieks – Harijs Brants un mākslinieki Egils Mednis un Indulis Gailāns.
 

 
 
Spēle ikvienam pieejama bez maksas Biedrības mājas lapās www.gaisma.lv, www.light.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība
Tālr.: 67843767, 26470109