2018. gada 3. novembrī plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem ir aicināti uz darbnīcu “NOSKAŅAS PASAULĪTES” Raiņa un Aspazija mājā (Rīgā, Baznīcas ielā 30).

 
Darbnīcas mērķis ir paskatīties uz dzejas daudzslāņainību, pievēršot uzmanību vārdiem, kas to veido, un dažādajiem veidiem, kā tos var interpretēt un kā tie savstarpēji mijiedarbojas. Māksliniece Ella Mežule vadīs bērnus un vecākus ceļojumā cauri vārdu mežam, pakavējoties pie individuālām sajūtām un domām. Kopā lasot Aspazijas un Raiņa dzeju, veidosim mazas atmosfēriskas kolāžas–pasaulītes, caur krāsu, formu, līniju un asociatīviem zīmējumiem.

 
Arī pati savos darbos Ella Mežule bieži spēlējas ar zīmju dažādo un daudzpusīgo uztveri, radot gan gleznas, gan ilustrācijas. Māksliniece ir glezniecību un dažādu cita veida mākslu studējusi jau vairāk nekā 9 gadus, savas zināšanas papildinot gan Īrijā (National College of Art and Design), gan Itālijā (Accademia di Belle Arte di Napoli). Viņas darbi ir tikuši izstādīti Lietuvā, Igaunijā, Īrijā, Beļģijā, Latvijā, Itālijā un daudz kur citur. 2016. gadā Ella saņēma Brederlo von Sengbusch mākslas prēmiju, bet 2017. gadā viņa saņēma Valdemāra Tones stipendiju.


Darbnīca “NOSKAŅAS PASAULĪTES” ir sestā no septiņām nodarbībām ģimenēm, kas no jūnija līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.


Darbnīcas ilgums ir divas stundas. Vecāki aicināti aktīvi piedalīties.

Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469.


Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3.00 EUR.


Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.


Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv