Kā aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā, jaunais tīkls sniegs plašākas iespējas iedzīvotājiem saņemt praktisku informāciju un padomus par tiesību izmantošanu Eiropas Savienībā (ES).

Sabiedrība varēs vērsties vienā no 500 informācijas centriem, lai rastu atbildes uz konkrētiem ar ES saistītiem jautājumiem.

"Pēdējos četrus gadus "Europe Direct" centri vienojuši ES iestādes un plašo sabiedrību. Ņemot vērā gaidāmās Eiropas velēšanas, "Europe Direct" tīkla darbības sākšana ir nozīmīga iniciatīva mūsu centienos aizvien efektīvāk runāt par Eiropas jautājumiem," sacīja ES institucionālo reformu un komunikācijas komisāre Margota Vallstrēma.

Latvijā Eiropas Komisija darbojas partnerībā ar profesionāliem nacionālajiem partnerim, no kuriem lielākais 2009.-2012. gada periodā ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), kuras sniegtais līdzfinansējums būs 32 000 eiro (22 489 lati) gadā.

Latvijā darbosies deviņi "Europe Direct" informācijas centri – Gulbenes bibliotēkā (ar divām filiālēm Alūksnē un Madonā), Valmieras bibliotēkā, Jelgavas rajona padomē un LTRK informācijas sadarbības birojos Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Tie no Eiropas Komisijas saņems ikgadēju darbības dotāciju vienreizēja maksājuma formā apmērā no 14 000 (9839 latiem) līdz 25 000 eiro (17 570 latiem) gadā katram punktam. Kopumā visi deviņi "Europe Direct" informācijas centri no Eiropas Komisijas gadā saņems finansējumu 173 600 eiro (122 006 latu) apmērā, bet četros gados kopā – turpat 700 000 eiro (491 962 latus).

Eiropas Komisijas finansējumam jābūt papildinātam ar finansējumu no citiem avotiem.

Lāsma Grundule LETA