Informatīvā izstāde laikā no š.g. 31. marta līdz 15. jūnijam būs apskatāma gan Rīgā, gan visos valsts rajonos. Kopumā tā tiks eksponēta 30 vietās. To organizē Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros.

Attēlā: Ceļojošās izstādes "Pasaule klikšķa attālumā" atklāšanas pasākumu Rīgas Centrālajā Dzelzceļa stacijā 2009. gada 31. martā

"Bezmaksas interneta pakalpojumi bibliotēkās un ar tiem saistītā informācijas resursu pieejamība šajā pārmaiņu laikā cilvēkiem visā Latvijā kļūst arvien aktuālāka, bet ne visi zina par labumiem, ko piedāvā bibliotēkas. Tāpēc arī tapa šī izstāde," skaidro valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone.

Izstādes centrālās tēmas: laika un naudas taupīšana, izmantojot e-risinājumus; uzticamo avotu pilnu tekstu datu bāzes; e-katalogi; iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem, Skype, domubiedru saziņa  u.c. pakalpojumi, kurus šobrīd piedāvā publiskās bibliotēkas.

Attēlā: Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Dzidra Šmita sarunā ar pasākuma vadītājiem Zigurdu Neimani un Voldemāru Šoriņu

"Projekta "Trešais tēva dēls" īstenošanas gaitā internets bibliotēkās ir kļuvis ātrāks, kvalitatīvāks un pieejamāks. To izmanto par 20% lietotāju vairāk nekā pagājušajā gadā," stāsta Bauskas Centrālās bibliotēkas Interneta lasītavas vadītāja Ērika Pelcere. Līdzīgs apmeklētāju pieaugums ir arī pārējās publiskajās bibliotēkās.

Izstādes uzdevums ir rosināt pārvarēt aizspriedumus un pievērsties interneta lietošanai tiem cilvēkiem, kuri šīs iespējas bibliotēkās vēl nav izmantojuši. Tāpēc par izstādes norises vietu Latvijas pilsētās izvēlēti pārsvarā lielveikali. Galvenie sadarbības partneri izstādes īstenošanā ir lielveikalu tīkli "Elvi" un "Rimi", taču atsevišķās pilsētās izstāde notiks gan sporta un kultūras centros, gan citu zīmolu veikalos.

Attēlā: Izstādē satikušies divu Latvijas lielāko bibliotēku direktori: Dzidra Šmita no Rīgas Centrālās bibliotēkas un Andris Vilks no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Katrā rajonā izstāde būs apskatāma divas nedēļas. Tad tā ceļos uz nākamo pilsētu. Gan Rīgā, gan visos Latvijas rajonos notiks izstādes atklāšanas pasākumi, kurus vadīs šo reģionu pārstāvji – Trešā tēva dēla sūtņi.

Projekta vadmotīvs – ikviena cilvēka dzīve neatkarīgi no tā, kur tā tiek dzīvota, ir vienlīdz vērtīga.

"Trešais tēva dēls" ir publisko bibliotēku attīstības projekts, kura mērķis ir nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez maksas izmantot platjoslas internetu, bezvadu internetu (WiFi), 4000 brīvpieejas datorus, programmatūru, kā arī saņemt konsultācijas to lietošanā jebkurā no 874 pašvaldību publiskajām bibliotēkām. Projektu līdzfinansē Bila un Melindas Geitsu fonds, Latvijas valsts, pašvaldības un korporācija "Microsoft". To īsteno Valsts aģentūra "Kultūras informācija sistēmas".

Informāciju sagatavoja:
Sandra Vīgante