Šajā nedēļā bibliotēkas īpaši uzrunā iedzīvotājus, aicinot apmeklēt kādu no Ventspils bibliotēkas struktūrvienībām, lai tie, kas vēl nav izjutuši bibliotēku īpašo auru un gaisotni, pamanītu, ka bibliotēka šodien – tā ir  sakopta un mājīga publiska telpa, uz kuru varam ne vien atnākt apmainīt grāmatas, palasīt avīzi un žurnālu vai pasēdēt internetā, bet vienkārši pavadīt brīvo laiku, tikties ar draugiem vai pabūt vienatnē, noklausīties lekciju vai piedalīties seminārā, paklausīties koncertu, apskatīt izstādi.

Līdzās visdažādākajām aktivitātēm, radošām darbnīcām un izstādēm, koncertiem visās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās no 22.- 26. aprīlim norisināsies “Parādnieku akcija”. Tā ir iespēja aizmāršīgajiem lasītājiem, nemaksājot kavējuma naudu, atdot bibliotēkas materiālus, kuriem no kavēts nodošanas termiņš.

Lai uzzinātu apmeklētāju vērtējumu par Ventspils bibliotēkas darbu, Bibliotēku nedēļas laikā tiks uzsākta ikgadējā lasītāju aptauja, kas norisināsies līdz 31. maijam. Aptaujas anketas pieejamas katrā bibliotēkā. Šogad aptaujā varēs piedalīties arī elektroniski, izpildot aptaujas anketu bibliotēkas mājaslapā vai bibliotēkas sociālajos medijos.

25. aprīlī jau trešo reizi Galvenajā bibliotēkā norisināsies “Vakara stunda bibliotēkā”, kad bibliotēka, piedāvājot īpašus pasākumus, saviem apmeklētājiem būs atvērta līdz plkst. 22.00. Šajā dienā sveiksim arī visu Ventspils bibliotēku pašus čaklākos un uzticīgākos lasītājus.

Tradicionāli Bibliotēku nedēļu atzīmē aprīlī, jo 1996. gadā UNESCO 23. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Saskaņā ar kataloniešu leģendu Svētais Juris, cīnīdamies ar tumsonības un māņticības pūķi, izglāba princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, uzplaukusi sārta roze. Tāpēc arī radusies tradīcija Svētā Jura dienā dāvināt rozes un grāmatas, bet Bibliotēku nedēļā – nākt uz bibliotēku.

Latvijas Bibliotēku nedēļa Ventspils bibliotēkā

Galvenā bibliotēka

22. aprīlī

• 16.00 Radoša darbnīca “Ex libris”.
    Vada mākslinieces Mārīte Kluša un Anna Orniņa
  • 18.00 “Dzīvot veselīgi. Uzturs un aktivitātes”.
    Piedalās Vineta Valdmane (Veselīga dzīvesveida klubs) un Imants Auziņš (klubs Ventspils jūras lauvas)

23. aprīlī

• 13.00 Gunāra Priedes Rakstu 2.sējuma atvēršana. Piedalās- grāmatu apgāda Jumava pārstāvji, grāmatas sastādītāja Ieva Struka

24. aprīlī

• 11.00 Cikls “Kurzemes atmiņa”. Lekcija “Jūrskolas Ventspilī un Ventspils novadā”.
    Lektore Ingrīda Štrumfa”
  • 18:00 Projekts “Europe Direct informācijas centrs Ventspils”.
    Pasākums “Sporto vesels- Dzīvo labāk!”
    Lekcija, praktiski padomi un atbildes uz jautājumiem.
    Pasākumu vada fitnesa konsultants Normunds Rozenšteins

• 14:00  Grāmatu piegādes uzņēmuma Virja grāmatu tirdziņš
  • 15:00  Izdevniecības Lielvārds drukātās un e-grāmatas
  • 18.00-22.00 Vakara stunda bibliotēkā:
    * Radošas darbnīcas – “Flaberi” un “Vēja ģeneratori”.
       Vada Ginta Galiņa un Ilze Eglāja – SIA Aspired
      * Jāņa Valka romāna “Rakstu vācēja ceļš” atvēršana. Piedalās autors
  • 19.00  * Ventspils bibliotēkas labāko lasītāju sumināšana
  • 19.30  * Muzikāls sveiciens. Ventspils saksofona kvarteta un metālpūšamo
       instrumentu (vad. R.Lācis) koncerts
      * Konkursi, viktorīna, pārsteigumi

Pārventas bibliotēka

22., 23., 24. aprīlī

• 15.30  Radoša darbnīca bērniem “Animāciju filmas “Bibliotēkas lasītāja ABC”
    veidošana”

23. aprīlī

• 19.00  Čella un klavieru sonāšu vakars. Koncertā piedalās Kristīne Paula (klavieres)
    un Jānis Pauls (čells)

25. aprīlī

• 15.00 UNESCO “Stāstu laiks bibliotēkā”. Tematisks pasākums “Pārventas atmiņu stāsti. Mana grāmatu grāmata”
  • 16.30 “Gada Dižlasītājs”.
    Pasākums bērniem

Gāliņciema bibliotēka

22., 23., 24. aprīlī

• 15.00  “Ceļojums, kas var patikt”.
    Multeņu darbnīca bērniem. Multiplikācijas filmas pēc Herberta Dorbes darbu motīviem veidošana

25. aprīlī

• 16.00 “Grāmatu direktors”. Pasākums bērniem – čaklākajiem  lasītājiem.
    Īpašais viesis – Jūrmalas teātra aktrise un Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa ar savām lellēm

Bērnu bibliotēka

22. aprīlī

• 13.00 “Bibliotēkas dārgumu krātuves atverot”.
    Bibliotēku nedēļai veltīts minikonkurss skolēniem

25. aprīlī

• 12.00 “Lelles bibliotēkā”. Pasākums bērniem. Piedalās Jūrmalas teātra aktrise Inguna Radziņa ar savām lellēm
  • 18.00 “Pulkā jautrāk!”
    Bērnu bibliotēkas talismans Sīpoliņš ielūdz uz vakara pasākumu bērniem

***
No 22.-26. aprīlim Bibliotēku nedēļas laikā Ventspils bibliotēkas visās struktūrvienībās norisināsies “Parādnieku akcija”. Tā ir iespēja aizmāršīgajiem lasītājiem atdot materiālus, kuriem kavēts nodošanas termiņš, nemaksājot kavējuma naudu.

No 22. aprīļa tiks uzsākta ikgadējā lasītāju aptauja. Tā norisināsies līdz 31. maijam. Aptaujas anketas pieejamas katrā bibliotēkā. Šogad aptaujā varēs piedalīties arī elektroniski. Aptaujas anketu elektroniskās versijas jāmeklē bibliotēkas mājaslapā vai bibliotēkas sociālajos medijos.

Skolēnu grupām piedāvājam bibliotēkas speciālistu sagatavotas lekcijas par literatūru:

• “Sava pasaule literatūrā” par jaunāko latviešu literatūru vidusskolēniem;
  • “Ar vienu nepietiek” 8.- 9.klases skolēniem par grāmatām, kuru varoņi, 14-16 gadu veci jaunieši, piedzīvo ne visai patīkamās dzīves situācijās, kas mudina viņus meklēt atbildes uz daudziem būtiskiem cilvēciskās esamības jautājumiem
  • “Kultūras vērtību grozs jeb Kultūras kanons” iepazīstina vidusskolu audzēkņus ar Latvijas Kultūras kanona vērtībām.

Par interesējošām lekcijām lūdzam pedagogus pieteikties zvanot 636 23598 vai rakstot bibliotēka@ventspils.lv.

Sākot ar aprīli, lasītāju ērtībai Galvenā bibliotēka Jauno grāmatu apskatus piedāvā divas reizes mēnesī – katru otro ceturtdienu plkst.17.00. Izmantojiet iespēju ātrāk izlasīt jaunās grāmatas!